środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAudi RS Q e-tron: Dakarowa hybryda wreszcie w akcji!

Audi RS Q e-tron: Dakarowa hybryda wreszcie w akcji!

Audi zakończyło pierwsze terenowe testy swojej dakarowej hybrydy RS Q e-tron. W Hiszpanii „dream team” Audi na Dakar 2022 miał okazję sprawdzić, jak ich nowa broń spisuje się na szutrowych szlakach. Przed nimi natomiast pierwszy sprawdzian na wydmach.

30 czerwca w Neuburgu hybrydowa dakarówka od Audi po raz pierwszy ujrzała światło dzienne, a w połowie lipca w Magdeburgu po raz pierwszy Audi RS Q e-tron wyjechało poza utwardzoną drogę. Jednak pierwsze prawdziwe, terenowe testy, z udziałem wszystkich trzech załóg, odbyły się w sierpniu w okolicach Saragossy w Hiszpanii. Trwały osiem dni, podczas których zespół miał nie tylko okazję sprawdzić, jak auto prowadzi się na offroadowych trasach, ale również przetestować układ chłodzenia w ponad 30-stopniowych upałach.

Jako pierwsi w nowym aucie zasiedli Stephane Peterhansel i Edouard Boulanger, po nich pojazd przejęli Mattias Ekstrom i Emil Bergkvist, a finalne testy przeprowadzili Carlos Sainz i Lucas Cruz.

– Już po pierwszym teście w odpowiednich dla tego samochodu warunkach jestem naprawdę zadowolony ze sposobu, w jaki auto się prowadzi. Od razu miałem bardzo dobrze odczucia. Oczywiście nadal trzeba wprowadzić pewne poprawki, ale punkt wyjścia jest dobry – mówił Carlos Sainz.

Audi RS Q e-tron w Hiszpanii pokonało w sumie ponad 1700 km w trudnych warunkach, co pozwoliło na wyszukanie słabych punktów. Z pewnością nie jest nim szybkość – auto na szutrowych hiszpańskich trasach rozwijało prędkość 180 km/h. Solidne testy przeszedł również skomplikowany układ chłodzenia, bo testom towarzyszyły temperatury sięgające 34 stopni w cieniu. We wrześniu e-trona czekają kolejne testy, które odbędą się na marokańskich wydmach. Z kolei pierwszy rajdowy sprawdzian zaplanowany jest również w Maroko, podczas kultowego Rallye du Maroc, rozgrywanego w październiku.

Fot. Facebook/ Mattias Ekstrom

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE