Po zimowej przerwie rozpoczyna się motorsportowa rywalizacja w naszym kraju. W sobotę rusza pierwsza eliminacja Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Columna Medica Baja Drawsko. Rajd jest także zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Europy Strefy Centralnej i do Pucharu Polski. 

Dla Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzei będzie to pierwszy tegoroczny start w Polsce. Na trasach drawskiego poligonubędą rywalizować z innymi załogami w swoim BMW X3 CC, które w czasie międzysezonowej przerwy  przeszło kilka istotnych zmian i upgradów, mających na celu jeszcze szybsze przemieszczanie się po odcinkach specjalnych.  Na liście zgłoszeń  znalazło się siedem załóg w klasie T1 m. in. Miroslav Zapletal z Markiem Sykorą w Hummerze H3 Evo, Michał Małuszyński z Krzysztofem Antończakiem w MINI John Cooper Works Rally czy Tomasz Baranowski z Xavierem Panserim w Toyocie Hilux T1. Poza zawodnikami w najmocniejszej klasie T1 do rywalizacji stanie 28 pojazdów w różnych klasach. 

Rajd rozpocznie się uroczystym startem przed Urzędem Miasta w Drawsku Pomorskim o godzinie 15:00 i  składał się będzie z czterech odcinków specjalnych. Dwa zostaną rozegrane w sobotę i dwa w niedzielę. Łączna długość to 269 kilometrów oesowych. Zwycięzców poznamy w niedzielne popołudnie.

„Rozpoczynamy sezon Mistrzostw Polski, który jest dla nas jednym z trzech cykli w jakich startujemy w tym roku. Poza Pucharem Świata, w którym rywalizujemy w MINI T1 Plus, w naszym programie startów znalazły się Mistrzostwa Polski jak również Puchar Europy. To bardzo intensywny czas i możecie mi wierzyć, że jest to ogromne wyzwanie logistyczne, wymagające maksymalnego zaangażowania wszystkich członków zespołu. Oczywiście bardzo się cieszę, że będziemy mogli zaprezentować się przed naszymi kibicami w nowych barwach, z nową bardzo silną grupą sponsorów. Plan jest zawsze taki sam, ciśniemy żeby w niedzielę stanąć na środkowym stopniu podium.” – podsumowuje Hołek

Harmonogram rajdu Columna Medica Baja Drawsko 2023:

01/04 Sobota

15:00 – oficjalny start

15:30 – OS 1 Drawsko Pomorskie (61,5 km)

17:00 – OS 2 Drawsko Pomorskie (61,5 km)

02/04 Niedziela

9:40 – OS 3 CSB Drawsko (73,5 km)

12:50 – OS 4 CSB Drawsko (73,5 km)

14:05 – Meta