Barbórka Tyska – podsumowanie sezonu 2020

683

6 grudnia rozegrana została ostatnia  – 8 w tym roku runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Zawody odbyły się ( tak jak przez cały sezon ) z zachowaniem wyjątkowych środków ostrożności związanych z pandemią wirusa Covid-19. Warto nadmienić, że z racji charakteru obiektu ( zamknięty tor ) można było zorganizować cykliczne zawody co w tym roku nie było łatwe dla innych automobilklubów.

Finałowa runda była wyjątkowa dla kierowców bowiem mogli oni brać udział w zawodach bez pilota na prawym fotelu. Decyzja organizatorów o takiej zmianie w tej rundzie wynikła z faktu, że wiele osób w tym trudnym czasie przebywała na kwarantannie lub trafiała na nią tuż przed zawodami co powodowało zamieszanie na listach zgłoszeń, nie każdy też był w stanie znaleźć zastępstwo na ostatnią chwilę. Dlatego też w oficjalnych wynikach tej rundy mamy podane tylko nazwiska kierowcy (nawet jeśli jechał on z pilotem).

Podsumowując każdą klasę tej rundy na podium stanęli:

Klasa K4

1. Łukasz Kobiela ( Mitsubishi Lancer )
  2. Wojciech Tokarz ( Mitsubishi Lancer EVO 5 )
  3. Maciej Sarka ( Subaru Impreza )

Klasa K3

1. Sebastian Bojdoł ( Renault Clio RS 3 )

Klasa CENTO

1. Wojciech Najgrodzki ( Fiat Cinquecento )

1. Marek Mrówczyński ( Ford Fiesta )
  2. Piotr Żbikowski ( Mitsubishi Lancer )
  3. Tomasz Hajduk ( Mitsubishi Lancer EVO X )

Z wszystkich zawodników biorących udział w Barbórce Tyskiej najszybsze okrążenie należało do Łukasza Kobieli – 00:12:44,15s .W oficjalnej klasyfikacji końcowej cyklu AVIA MAX ATTACK 2020 zdobywcą pierwszego miejsca został Łukasz Semik z pilotem Miłoszem Górnym startujący w klasie K1 zdobywając 181pkt na 200 możliwych. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Tomala i Paulina Kempka startujący w klasie K3 którzy wyjeździli 161 pkt  a podium sezonu 2020 zamknęli Sebastian Bojdoł i Andrzej Mrowczyk jeżdżący w klasie K3 zdobyli 157 punktów.

Jeśli chodzi o podsumowanie całego sezonu rajdowego 2020 na torze w poszczególnych klasach top 3  wyglądają następująco :