niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBardzo wyrównane kwalifikacje pucharu Mazdy

Bardzo wyrównane kwalifikacje pucharu Mazdy

Zaledwie osiem tysięcznych sekundy dzieliło pierwszych dwóch kierowców na mecie piątkowych kwalifikacji lipcowej rundy Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Swoje drugie pole position w sezonie 2022 wywalczył Nikodem Wierzbicki, pokonując Jacka Cichopka.

Wierzbicki jako jedyny przejechał mierzone okrążenie zaraz na początku sesji, w czasie, gdy reszta kierowców poświęciła więcej czasu na dogrzanie opon Hankook. Od razu wskoczył więc na pierwsze miejsce z czasem 1:49,648, który na kolejnym kółku poprawił na 1:48,520, po czym zjechał do boksów.

Na odpowiedź rywali trzeba było czekać do 9. minuty sesji, kiedy to Jacek Cichopek wykręcił 1:48,491 i awansował na pierwszą lokatę. Minutę później swoje szybkie kółko ukończył lider klasyfikacji generalnej Konrad Czaczyk i to on objął prowadzenie z czasem 1:48,284.

Cichopek na kolejnym kółku odpowiedział wynikiem 1:48,154, a szybciej od Czaczyka po chwili pojechał także Bartosz Palusko. Na 10 minut do końca sesji Cichopek podniósł jeszcze poprzeczkę na 1:47,881.

Wierzbicki cały ten czas pozostawał w alei serwisowej i zdążył spaść na czwarte miejsce nim ponownie wyłonił się na tor. Gdy w końcu to zrobił, nie tracił jednak czasu i z miejsca wykręcił 1:48,095, awansując na drugie miejsce. Na swoim kolejnym kółku uzyskał rekordy w drugim i trzecim sektorze, by zameldować się na mecie z czasem 1:47,873 – lepszym od osiągnięcia Cichopka o zaledwie 0,008 sekundy.

Palusko do samego końca walczył o wejście do pierwszej linii, lecz zabrakło mu do tego 0,354 sekundy. 0,014 sekundy wolniej pojechał Jakub Glasse.

Czaczyk nie zdołał poprawić swojego poprzedniego osiągnięcia i zakończył sesję dopiero na piątej pozycji, przed Tomaszem Lachem i Przemysławem Turkiem. Kolejne pozycje zajęli Krzysztof Siadkowski i Krzysztof Bogusz.

Pierwszy wyścig weekendu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook zaplanowany jest o 17:05.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE