poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBarum Czech Rally Zlin 2017 – Arkadiusz Lechoszest debiutuje w ERC

Barum Czech Rally Zlin 2017 – Arkadiusz Lechoszest debiutuje w ERC

Koniec sierpnia w rajdowym kalendarzu tradycyjnie zarezerwowany jest dla Barum Czech Rally Zlin. W dniach 25-27 sierpnia 2017, na drogach we wschodniej części Moraw, już po raz 47. gościć będzie najbardziej kultowy i jeden z najbardziej widowiskowych czeskich rajdów. Impreza przez wielu uważana jest za najtrudniejszą asfaltową rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. Każdy z zawodników, także wśród tych spoza Czech, ten start traktuje szczególnie i priorytetowo. W tym roku do mocnej międzynarodowej stawki dołączy po raz pierwszy Arkadiusz Lechoszest. Duet Lechoszest / Sitek wystartują w ostatniej rundzie Peugeot Total Rally Cup 2017, a dla kierowcy Peugeota 208 R2 będzie to jednocześnie debiut w cyklu ERC.

 ALechoszest - Foto 01

Dystans szóstej rundy cyklu Rajdowych Mistrzostw Czech i szóstej rundy Mistrzostw Europy liczy 204,25 km, a do harmonogramu weszły tak kultowe odcinki, jak Biskupice, Semetin, Trojak, Brezova, Majak, Pindula i Kosiky. Rywalizację tradycyjnie, już w piątek otworzy miejski odcinek wytyczony ulicami Zlina. Jak zwykle na Barum imponuje lista zgłoszeń – kibice będą mogli śledzić rywalizację aż 151 załóg. Wyjątkowo zacięta walka szykuje się w „ośce”. Samochodów 2WD będzie blisko 90, a Lechoszest i Sitek będą mieli w stawce RC4 i w klasie 6 aż 39 konkurentów. W Peugeotach 208 R2 zobaczymy łącznie 19 załóg. Polacy na swoją rajdówkę przykleją 88 numer startowy.

 ALechoszest - Foto 02

Arkadiusz Lechoszest:Jestem bardzo zadowolony, że po dwóch latach swojej przygody z rajdami debiutuje w Mistrzostwach Europy. Jak u każdego zawodnika, Rajd Barum wywołuje szybsze bicie serca. To, co do tej pory mogłemoglądać jako kibic, za kilka dni będęmógłpoczuć zza kierownicy mojej rajdówki.

Przed nami najtrudniejsze asfaltowe odcinki ERC i niezwykle wymagająca stawka zawodników. Bedzie to najbardziej intensywny rajdowy weekend w mojej karierze. Na prawym fotelu zasiądziedoświadczony pilot Łukasz Sitek. Za przygotowanie i obsługę serwisowa mojej rajdówkibędzie odpowiedzialny zespółCar Speed Racing. Wspierać nas będą sponsorzy Galmet i Agro Lech. W przygotowaniach mogłem liczyć również na pomoc psychologa sportowego Prof. Jana Blecharza, Feel Good odżywianie sportowców oraz trenera personalnego Piotra Żurawika. W imieniu wszystkich partnerów i całegozespołuzapraszam serdecznie do Zlina na prawdziwe rajdowe święto.

 ALechoszest - Foto 03

Łukasz Sitek: „Przed nami najbardziej wyczekiwany start tego sezonu. Popularna „Barumka” to w tym roku ponad dwieście wymagających kilometrów oesowych. Nigdzie nie ma tak niesamowitej rajdowej atmosfery, jak pod koniec sierpnia w Zlinie. Będzie to dla mnie drugi start w tym rajdzie i bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z Arkiem mogę tutaj wrócić. Magia tej imprezy sprawia, że właśnie ta runda mistrzostw Starego Kontynentu jest jedną z najliczniej obsadzonych przez zawodników i odwiedzanych przez kibiców. 151 zgłoszonych załóg – to będzie emocjonujący weekend. Trzymajcie kciuki za debiut załogi z numerem 88!”

Ważne linki i informacje:

Oficjalny fanpage Facebook:
https://www.facebook.com/ladrenalineteam

Lista zgłoszeń Barum Czech Rally Zlin 2017: http://www.czechrally.com/wcd/docs/2017/bcrz_2017_entrylist.pdf

Harmonogram Barum Czech Rally Zlin 2017:
http://www.czechrally.com/wcd/docs/2017/bcrz_2017_itinerary.pdf

Mapy odcinków specjalnych Barum Czech Rally Zlin 2017:
http://www.czechrally.com/24829-mapy

Oficjalna strona Barum Czech Rally Zlin 2017:
http://www.czechrally.com

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

Oesowe ściganie na Mazowszu w ramach KJS i SKJS

Przed nami pierwsza jeśli nie jedyna w tym roku impreza na Mazowszu, która odbędzie się na zamkniętych...

Dokładny model Lamborghini Sian FKP 37 z klocków LEGO w skali 1:1 w Warszawie

LEGO po wprowadzeniu Lamborghini Sian FKP 37 jako kolejny model kultowego samochodu z linii LEGO Technic postanowiło...

NAJPOCZYTNIEJSZE