niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBasenhurt A&T RT ma wicemistrza Polski

Basenhurt A&T RT ma wicemistrza Polski

Najmłodszy zawodnik zespołu Basenhurt A&T Racing Team w miniony weekend na Torze Poznań rzutem na taśmę zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł Wicemistrza Polski w klasyfikacji Dywizji 4 do 2000 cm3, wygrywając dwa wyścigi sprinterskie.

Wspierany przez firmy: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania, 16 latek zaprezentował się wspaniale w tym sezonie. Startując od polowy sezonu za kierownica Renault Clio RS III, podczas 11 i 12 rundy nie miał sobie równych.

Pogodny weekend na domowym obiekcie w Przeźmierowie, okazał się szczęśliwy dla Tomka Rzepeckiego.

Celem, który tata mi wmawiał od początku było wystartowanie w obu wyścigach, żeby zdobyć wicemistrzostwo Polski, ale ja chciałem pokazać coś więcej. Chciałem pokazać, że w przyszłym sezonie będę się starał o mistrza Polski i nie będzie ze mną tak łatwo – mówi nowo upieczony Wicemistrz Polski.

Oprócz dwóch wspaniałych startów podczas wyścigów sprinterskich, w których Tomek zebrał komplet punktów, zawodnik Basenhurt A&T Racing Team wystartował również w wyścigu godzinnym pod nazwą Memoriał Jana Leśniaka. Podczas Epilogu, Tomek po raz kolejny pokazał swoją determinację oraz wolę walki dojeżdżając na metę na tuż za podium, tracąc jedynie 2 minuty do trzeciej pozycji, na której zameldował się jadący dużo mocniejszym BMW Wojciech Wower.

Dojechałem dwa wyścigi na pierwszym miejscu i zdobyłem dobrą walką tytuł wicemistrza – mówi Tomek. Na ten sezon jestem bardzo spełniony i cieszę się z każdego dojechanego i nie dojechanego wyścigu, ponieważ jest to nauka dla mnie.

Tomek wykonał plan na ten sezon – dopowiada Marek Rzepecki, manager zespołu. Startował od polowy roku i zrobił wspaniały wynik jak na debiutanta. Przed nim długa droga i wiele treningu. Cieszę się, że podobnie jak Adam, który w tym sezonie sklasyfikowany został na 12 pozycji w VWCC, tak i Tomek rozpoczyna swoją karierę i historię z motorsportem.

W tym sezonie Tomek Rzepecki oprócz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski startował również w cyklu ESET V4 Cup w klasie TWC, Clio Cup, gdzie zajął 5 miejsce.

Po zakończonym sezonie, który zamknięty został Epilogiem, ekipa Basenhurt A&T Racing Team wybiera się jeszcze na posezonowe testy na zagranicznych obiektach, podczas których prowadzone będą przygotowania do kolejnego sezonu 2015.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

7. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza już w marcu. Znamy datę

7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany przez Automobilklub Krakowski odbędzie się w tym roku...

Żałoba w F1. Odszedł jeden z pionierów „królowej motorsportu”

Żałoba w F1. Jean Pierre Jabouille zmarł 2 lutego 2023 r.
Żałoba w świecie F1. W wieku 80 lat zmarł Jean-Pierre Jabouille, pierwszy zwycięzca wyścigu F1 w barwach...

Red Bull zaprezentował barwy modelu RB19 i potwierdził partnerstwo z Fordem

Red Bull Racing podczas prezentacji w Nowym Jorku przedstawił barwy zespołu na sezon 2023 F1, a także...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here