poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBasenhurt A&T RT ma wicemistrza Polski

Basenhurt A&T RT ma wicemistrza Polski

Najmłodszy zawodnik zespołu Basenhurt A&T Racing Team w miniony weekend na Torze Poznań rzutem na taśmę zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł Wicemistrza Polski w klasyfikacji Dywizji 4 do 2000 cm3, wygrywając dwa wyścigi sprinterskie.

Wspierany przez firmy: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania, 16 latek zaprezentował się wspaniale w tym sezonie. Startując od polowy sezonu za kierownica Renault Clio RS III, podczas 11 i 12 rundy nie miał sobie równych.

Pogodny weekend na domowym obiekcie w Przeźmierowie, okazał się szczęśliwy dla Tomka Rzepeckiego.

Celem, który tata mi wmawiał od początku było wystartowanie w obu wyścigach, żeby zdobyć wicemistrzostwo Polski, ale ja chciałem pokazać coś więcej. Chciałem pokazać, że w przyszłym sezonie będę się starał o mistrza Polski i nie będzie ze mną tak łatwo – mówi nowo upieczony Wicemistrz Polski.

Oprócz dwóch wspaniałych startów podczas wyścigów sprinterskich, w których Tomek zebrał komplet punktów, zawodnik Basenhurt A&T Racing Team wystartował również w wyścigu godzinnym pod nazwą Memoriał Jana Leśniaka. Podczas Epilogu, Tomek po raz kolejny pokazał swoją determinację oraz wolę walki dojeżdżając na metę na tuż za podium, tracąc jedynie 2 minuty do trzeciej pozycji, na której zameldował się jadący dużo mocniejszym BMW Wojciech Wower.

Dojechałem dwa wyścigi na pierwszym miejscu i zdobyłem dobrą walką tytuł wicemistrza – mówi Tomek. Na ten sezon jestem bardzo spełniony i cieszę się z każdego dojechanego i nie dojechanego wyścigu, ponieważ jest to nauka dla mnie.

Tomek wykonał plan na ten sezon – dopowiada Marek Rzepecki, manager zespołu. Startował od polowy roku i zrobił wspaniały wynik jak na debiutanta. Przed nim długa droga i wiele treningu. Cieszę się, że podobnie jak Adam, który w tym sezonie sklasyfikowany został na 12 pozycji w VWCC, tak i Tomek rozpoczyna swoją karierę i historię z motorsportem.

W tym sezonie Tomek Rzepecki oprócz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski startował również w cyklu ESET V4 Cup w klasie TWC, Clio Cup, gdzie zajął 5 miejsce.

Po zakończonym sezonie, który zamknięty został Epilogiem, ekipa Basenhurt A&T Racing Team wybiera się jeszcze na posezonowe testy na zagranicznych obiektach, podczas których prowadzone będą przygotowania do kolejnego sezonu 2015.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE