BASENHURT A&T RT na WSMP w Poznaniu

Blisko 200 zawodników pojawi się w najbliższy weekend na Torze Poznań podczas wyścigowego weekendu w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Volkswagen Castrol Cup i Porsche GT3 Cup Challenge. W krajowej stawce na 4083 metrowym obiekcie pojawią się zawodnicy rodzinnego teamu Basenhurt A&T RT – Marek , Adam oraz Tomasz Rzepeccy wspierani przez: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania.

Kierowcy Basenhurt w Przeźmierowie pojawią się w czterech samochodach, dwóch Renault Clio RS III oraz seacie Leonie Supercopa oraz Volkswagenie Golf GTi. W Clio zasiądą Marek i Tomek, a Golfa i Seata użyje Adam Rzepecki. W sobotę Adam wystąpi w finałowej rundzie VWCC, a podczas niedzielnych zawodów, czyli sprintu Dywizji 4 WSMP oraz godzinnego wyścigu w ramach memoriału Jana Leśniaka wsiądzie do Seata.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony na te zawody i mam nadzieje, że to będzie dobra zabawa dla wszystkich startujących. – koczy Tomek Rzepecki.

W Dywizji 4 międzynarodowej, Tomek Rzepecki przed zbliżającym się weekendem ma ogromne szanse na zajęcie drugiej pozycji i tytuł wicemistrza Polski w klasie do -2000.

Wiem, że muszę oba wyścigi dojechać, aby zdobyć wicemistrza Polski – mówi Tomek. Dzięki mojemu tacie mogę to osiągnąć, ponieważ poświęcił on swoją skrzynię biegów. Moja skrzynia uległa zniszczeniu po kontakcie na torze w Brnie. Choć tata nadal walczy, aby pożyczyć od kogoś skrzynię na ostatnie wyścigi w sezonie i dołożyć mi na torze.

To będzie dla nas bardzo ważny weekend  – mówi Marek Rzepecki. Cały czas walczymy ze skrzynią biegów do mojego Clio i mam nadzieję, że pojawię się na torze. Wielki finał w Poznaniu rozegra się w Volkswagen Castrol Cup w którym jedzie Adam. Wciąż ma szansę na pierwszą dziesiątkę. W WSMP wystartujemy w sobotę ja i Tomek, a niedzielę po zakończeniu VWCC dołączy do nas Adam w Seacie. To będzie z pewnością jeden z ciekawszych weekendów wyścigowych w tym roku.

Kierowcy pojawią się na torze po raz pierwszy w piątek o godzinie 15:15 kiedy rozegrane zostaną kwalifikacje dla Dywizji 4. Tuż po nim na tor wjadą o 15:50 wyścigowe Golfy.

W sobotę można spodziewać się wielkich emocji podczas trzech wyścigów. Dzień rozpocznie Volkswagen Castrol Cup z Adamem, kolejny wyścig to Dywizja 4 WSMP o 14:15 i po raz drugi tego dnia wyścig pucharowych Golfów o 15:30.

W niedzielę zawodnicy rodzinnego teamu Rzepeckich pojawią się na torze o 16:10 i 17:00 podczas wyścigu Dywizji 4 i godzinnego memoriału.

Zapraszamy na Facebook : https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

inf. pras.