środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEBentley na biopaliwo ma pobić rekord na Pikes Peak

Bentley na biopaliwo ma pobić rekord na Pikes Peak

Bentley ogłosił, że wystawi do bicia rekordu podczas tegorocznego Pikes Peak International Hill Climb – Continental GT3 Pikes Peak. Pojazd ten zaprojektowany został specjalnie do bicia rekordu podczas tegorocznego Pikes Peak International Hill Climb. Ta impreza będzie pierwszą, w której wystartuje Bentley zasilany paliwem odnawialnym, zanim firma zaoferuje swoim klientom samochody o takim napędzie.

Zmodyfikowany wyścigowy Continental GT3, oparty na samochodzie Bentley, który wygrywał wyścigi i tytuły mistrzowskie, pokona trasę o długości 12,42 mili na benzynie opartej na biopaliwie. Obecnie testowane i oceniane są różne mieszanki paliw, przy czym możliwe jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych (GHG) nawet o 85 procent w porównaniu ze standardowym paliwem kopalnym. Ten pierwszy krok oznacza rozpoczęcie dłuższego programu, w ramach którego zbada się zarówno biopaliwa, jak i e-paliwa pod kątem ich potencjału do zasilania Bentleyów dotychczas i obecnie produkowanych. Program Beyond100, realizowany przez tę markę, zakłada, że do 2023 roku cała gama modeli będzie oferowana z wariantami hybrydowymi, a do 2030 roku wyłącznie elektrycznymi. Bentleye z silnikami spalinowymi będą produkowane jeszcze przez najbliższe 9 lat, ale dzięki programowi Beyond100 klienci mają mieć możliwość wyboru aut zasilanych paliwem odnawialnym, a tym samym odpowiedzialności i troski o środowisko. A wstępem do tego ma być właśnie debiut nowego Continentala GT3 na Pikes Peak.

„Cieszymy się, że po raz trzeci wracamy na Pikes Peak – teraz z zasilaniem paliwem odnawialnym, jako projekt uruchomienia kolejnego nowego elementu naszego programu Beyond100. Nasi inżynierowie zajmujący się układami napędowymi już teraz badają zarówno biopaliwa, jak i e-paliwa do wykorzystania przez naszych klientów w ramach naszego programu elektryfikacji – z pośrednimi etapami wdrażania paliw odnawialnych w fabryce w Crewe i dla floty naszej firmy. W międzyczasie Continental GT3 Pikes Peak pokaże, że paliwa odnawialne mogą pozwolić na kontynuację sportów motorowych w odpowiedzialny sposób i miejmy nadzieję, że uda mu się zdobyć trzeci i finalny rekord w naszej potrójnej koronie ” – mówi dr Matthias Rabe, członek zarządu Bentley ds. Inżynierii.

Najnowszy projekt Bentley Pikes Peak jest realizowany we współpracy z Fastr, zespołem klienckim British Continental GT3, który z powodzeniem prowadził kampanię swojego samochodu wyścigowego Bentley w wyścigach w całym kraju. Zespoły techniczne z Bentley i Fastr współpracują ze specjalistami z M-Sport w Cumbrii, aby wydobyć maksymalne możliwe osiągi z pakietu Continental GT3, który będzie prowadzony w Kolorado przez ten sam zespół i z pomocą K-PAX Racing. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim silnika i aerodynamiki. Silnik to sprawdzona wyścigowa jednostka napędowa firmy Bentley, opracowana na podstawie 4-litrowego turbodoładowanego silnika V8 zamontowanego w modelu Continental GT V8, zmodyfikowany tak, aby przy użyciu biopaliwa uzyskać jak największą moc. Z kolei podstawą pakietu aerodynamicznego będzie największy tylny spoiler, jaki dotychczas był zamontowany w Bentleyu.

Celem jest pobicie rekordu Pikes Peak, a to oznacza, że Continental GT3 będzie musiał pokonać podjazd 5000 stóp ze 156 zakrętami z prędkością przekraczającą 78 mil/h, aby osiągnąć wynik poniżej 1 minuty i 36 sekund. Szczegóły projektu mają być zaprezentowane w maju, tuż przed wyścigiem.

Fot.  M-Sport

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolidy F1 już w najbliższy weekend pojawią się w Polsce

W dniach 9-11 lipca odbędzie się event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1". To prawdziwa gratka dla...

Pijana rowerzystka pod kołami auta [wideo]

Pijana rowerzystka Warszawa
Pijana rowerzystka wjechała wprost pod jadące auto. Może gdyby samochód przeszedł jak to ostatnio określiła policja "dziki...

Nowy tor na motorsportowej mapie Polski do końca 2024 r.

Jest plan i koncepcja inwestycji na zmodernizowanie, a w zasadzie na powstanie całkiem nowego obiektu motorsportowego w...

1. Rajd Świdwiński 03.07.2022 [wideo]

1. Rajd Świdwiński (03.07.2022)
Rajd Świdwiński 2022 to impreza w której udział wzięła nasza redakcyjna załoga, zdobywając puchary przy pomocy tego...

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

NAJPOCZYTNIEJSZE