Bentley ze słodką, pszczelarską inicjatywą

135
Bentley
fot. Bentley

„Jedyną rzeczą lepszą od miodu jest jeszcze więcej miodu”. Tym cytatem z Kubusia Puchatka rozpoczyna się komunikat prasowy marki Bentley, która pochwaliła się swoimi… słodkimi sukcesami. Kolejny raz udało się zebrać miód z zakładowej pasieki Bentleya.

Pszczelarstwo stało się bardzo modne w branży motoryzacyjnej. Do przecierającej szlaki marki Porsche dołączył również Bentley, który to w 2019 roku założył własną pasiekę na terenie swoich zakładów w Crewe. W tym sezonie jedna z najbardziej luksusowych rodzin zapylaczy na świecie powiększyła się do aż 17 osobnych uli i… przeszło 1 000 000 pszczół.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

W tym roku pracownicy Bentleya zebrali 500 słoików złotego, płynnego rarytasu z dwóch najstarszych uli oraz 1000 słoików z pozostałych, młodszych „domów”. Wewnętrzna ekipa projektantów firmy Bentley pomogła uczcić tę okazję… zmieniając markę obu słoików za pomocą unikalnych etykiet. Słoiki z najstarszych uli otrzymały nazwę Black Edition Label”.

Andreas Lehe, członek zarządu ds. produkcji Bentley Motors:

Nasza kolonia pracowitych pszczół robotnic okazała się jeszcze bardziej produktywna, niż sądziliśmy. Ta inicjatywa pokazuje dalekosiężny charakter strategii Beynond100 koncernu Bentley. Koncentrujemy się na tym, aby zakład Pyms Lane był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. Chcemy być liderem w dziedzinie zrównoważonej, luksusowej mobilności”.

Sebastian Benndorf, dyrektor ds. planowania produkcji Bentley Motors:

Ten pyszny miód będzie niezwykle ekskluzywny. Nie będziemy go sprzedawać, zostanie wręczony podczas firmowych uroczystości, wizyt klientów, w ramach konkursów oraz… akcji charytatywnych. To niezwykle ekscytujący sposób do zachęcenia ludzi do rozmowy oraz dyskusji na temat ekologii. A przede wszystkim roli, jaką odgrywają… zapylacze”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.