Benzyna po 5 złotych? Daniel Obajtek odpowiada

Benzyna po 5 złotych
Daniel Obajtek / fot. orlen.pl

Benzyna po 5 złotych to temat, który elektryzuje wszystkich kierowców w Polsce. Daniel Obajtek wyjaśnił podczas wywiadu w Radiu Zet, kiedy taka cena paliwa będzie możliwa.

Benzyna po 5 złotych – takie hasło brzmi obecnie niczym primaaprilisowy żart. Sytuacja na rynku paliwowym jest bardzo trudna, ale politycy cały czas próbują przekonać Polaków, że czynią starania, aby kierowcom było łatwiej.

Zobacz: VAT na paliwo wraca do 23 proc. w 2023 r. [AKTUALIZACJA]

Ceny paliw osiągnęły w zeszłym roku krytyczny poziom. Przyczynił się do tego konflikt za naszą wschodnią granicą. Sytuacja na międzynarodowych rynkach zdestabilizowała się, a relacja pomiędzy ceną ropy naftowej, a poszczególnymi paliwami, rozeszła się.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, podczas wywiadu w Radiu Zet odniósł się do sytuacji na rynku paliw. Poinformował, że ceny zostaną obniżone w sytuacji, gdy pozwoli na to światowy rynek.

Szef polskiego koncernu paliwowego poinformował też, że w lutym Orlen obniżył cenę oleju napędowego. Korekta ceny wyniosła około 30 groszy na litrze i udało się ją wprowadzić pomimo całkowitego embarga na rosyjską ropę naftową. Dziennikarz prowadzący wywiad (Bogdan Rymanowski) zapytał, czy jest szansa na benzynę po 5 złotych?

Przeczytaj koniecznie: Ceny paliw w Polsce są rekordowe. Kierowcy płacą najdrożej w Europie

– Benzyna będzie po 5 złotych dopiero wtedy, gdy rynek tak podyktuje. Nie tylko nasz, ale i europejski, i światowy – powiedział prezes Orlenu na antenie Radia Zet. Tym samym prezes polskiego koncernu paliwowego nie odpowiedział na pytanie, kiedy powinna nastąpić taka obniżka.