czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBereś wygrywa sobotę

Bereś wygrywa sobotę

Słowaccy kierowcy okazali się najszybsi podczas inauguracji sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. W klasyfikacji generalnej najszybszy był Josef Beres w Lancerze Evo 3 grupy E1. Drugie miejsce przypadło Igorowi Drotarowi w Lancerze WRC, a trzecie miejsce zajął Mistrz Polski GSMP 2014 Dubai w Lancerze Evo Berg Monster.

  _MG_6752

Zawody jakie rozgrywane były na 4688 metrowej trasie ruszyły punktualnie o godzinie 9:00. Dwa podjazdy treningowe i dwa wyścigowe praktycznie do końca odbywały się w pełnym słońcu. Dosłownie na 15 minut przed zakończeniem drugiego podjazdu wyścigowego, czarne chmury jakie zgromadziły się na Załużem przyniosły deszcz i ostatnia dziesiątka zawodników jechała już na mokrej nawierzchni.

Najlepszym czasem dnia popisał się Josef Beres, który podczas drugiego podjazdu osiągnął 2.22.169 i tym samym jest to nowy rekord trasy Wujskie-Tyrawa Wołoska.

W polskiej klasyfikacji na pierwszym stopniu podium znalazł się Igor Drotar w Lancerze WRC.Drugie miejsce należało do Dubaja, a trójkę uzupełnił Waldemar Kluza.

_MG_6728

Poza pierwszą trójką sklasyfikowany został Tomasz Myszkier, debiutujący w GSMP za kierownicą Porsche 997 GT3 Cup oraz Marcin Gładysz w VW Scirocco R, który zajął piąte miejsce w klasyfikacji GSMP.

Najszybszym kierowcą kategorii I okazał się Robert Steć w Loli, wyprzedzając Sebastiana Fołtę w Oplu Lotus.

Mistrzostwa Słowacji zdecydowanie wygrał Josef Beres, który różnicą 5 sekund pokonał Igora Drotara i Jana Milona w Fabii WRC.

Grupa A to pierwsze w tym roku zwycięstwo Grzegorza Kozioła, który pojechał 4 sekundy szybciej na dwóch podjazdach niż Rafał Serafinowicz i Damian Paliga.

Najszybszym kierowcą grupy N okazał się prowadzący Lancera Evo X Krzysztof Dereń. Drugie miejsce przypadło Wojtkowi Szulcowi, a trójkę zamknął Bartosz Bąk.

_MG_6731

W nowej klasyfikacji generalnej grupy HS zwycięzcą okazał się Wojciech Bełtowski w Audi Sport Quattro, który zdecydowanie wygrał z Rafałem Szulcem w Lancii Delta i Jackiem Handlem w BMW M3.

Niedzielna odsłona 41 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego rozpoczyna się o godzinie 8:30 jednym podjazdem treningowym. Pierwszy wyścig wystartuje o godzinie 12:00. Pół godziny po pierwszym podjeździe ruszy drugi, a puchary wręczone zostaną o godzinie 17:00.

7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-001 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-002 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-003 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-004 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-005 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-006 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-007 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-008 7_GSMP_Zaluz_MSR_OFFICIAL-page-001 7_GSMP_Zaluz_MSR_OFFICIAL-page-002

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE