Bereś wygrywa sobotę

Słowaccy kierowcy okazali się najszybsi podczas inauguracji sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. W klasyfikacji generalnej najszybszy był Josef Beres w Lancerze Evo 3 grupy E1. Drugie miejsce przypadło Igorowi Drotarowi w Lancerze WRC, a trzecie miejsce zajął Mistrz Polski GSMP 2014 Dubai w Lancerze Evo Berg Monster.

  _MG_6752

Zawody jakie rozgrywane były na 4688 metrowej trasie ruszyły punktualnie o godzinie 9:00. Dwa podjazdy treningowe i dwa wyścigowe praktycznie do końca odbywały się w pełnym słońcu. Dosłownie na 15 minut przed zakończeniem drugiego podjazdu wyścigowego, czarne chmury jakie zgromadziły się na Załużem przyniosły deszcz i ostatnia dziesiątka zawodników jechała już na mokrej nawierzchni.

Najlepszym czasem dnia popisał się Josef Beres, który podczas drugiego podjazdu osiągnął 2.22.169 i tym samym jest to nowy rekord trasy Wujskie-Tyrawa Wołoska.

W polskiej klasyfikacji na pierwszym stopniu podium znalazł się Igor Drotar w Lancerze WRC.Drugie miejsce należało do Dubaja, a trójkę uzupełnił Waldemar Kluza.

_MG_6728

Poza pierwszą trójką sklasyfikowany został Tomasz Myszkier, debiutujący w GSMP za kierownicą Porsche 997 GT3 Cup oraz Marcin Gładysz w VW Scirocco R, który zajął piąte miejsce w klasyfikacji GSMP.

Najszybszym kierowcą kategorii I okazał się Robert Steć w Loli, wyprzedzając Sebastiana Fołtę w Oplu Lotus.

Mistrzostwa Słowacji zdecydowanie wygrał Josef Beres, który różnicą 5 sekund pokonał Igora Drotara i Jana Milona w Fabii WRC.

Grupa A to pierwsze w tym roku zwycięstwo Grzegorza Kozioła, który pojechał 4 sekundy szybciej na dwóch podjazdach niż Rafał Serafinowicz i Damian Paliga.

Najszybszym kierowcą grupy N okazał się prowadzący Lancera Evo X Krzysztof Dereń. Drugie miejsce przypadło Wojtkowi Szulcowi, a trójkę zamknął Bartosz Bąk.

_MG_6731

W nowej klasyfikacji generalnej grupy HS zwycięzcą okazał się Wojciech Bełtowski w Audi Sport Quattro, który zdecydowanie wygrał z Rafałem Szulcem w Lancii Delta i Jackiem Handlem w BMW M3.

Niedzielna odsłona 41 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego rozpoczyna się o godzinie 8:30 jednym podjazdem treningowym. Pierwszy wyścig wystartuje o godzinie 12:00. Pół godziny po pierwszym podjeździe ruszy drugi, a puchary wręczone zostaną o godzinie 17:00.

7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-001 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-002 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-003 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-004 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-005 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-006 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-007 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-008 7_GSMP_Zaluz_MSR_OFFICIAL-page-001 7_GSMP_Zaluz_MSR_OFFICIAL-page-002

inf.pras.