piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościBereś wygrywa sobotę

Bereś wygrywa sobotę

Słowaccy kierowcy okazali się najszybsi podczas inauguracji sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. W klasyfikacji generalnej najszybszy był Josef Beres w Lancerze Evo 3 grupy E1. Drugie miejsce przypadło Igorowi Drotarowi w Lancerze WRC, a trzecie miejsce zajął Mistrz Polski GSMP 2014 Dubai w Lancerze Evo Berg Monster.

  _MG_6752

Zawody jakie rozgrywane były na 4688 metrowej trasie ruszyły punktualnie o godzinie 9:00. Dwa podjazdy treningowe i dwa wyścigowe praktycznie do końca odbywały się w pełnym słońcu. Dosłownie na 15 minut przed zakończeniem drugiego podjazdu wyścigowego, czarne chmury jakie zgromadziły się na Załużem przyniosły deszcz i ostatnia dziesiątka zawodników jechała już na mokrej nawierzchni.

Najlepszym czasem dnia popisał się Josef Beres, który podczas drugiego podjazdu osiągnął 2.22.169 i tym samym jest to nowy rekord trasy Wujskie-Tyrawa Wołoska.

W polskiej klasyfikacji na pierwszym stopniu podium znalazł się Igor Drotar w Lancerze WRC.Drugie miejsce należało do Dubaja, a trójkę uzupełnił Waldemar Kluza.

_MG_6728

Poza pierwszą trójką sklasyfikowany został Tomasz Myszkier, debiutujący w GSMP za kierownicą Porsche 997 GT3 Cup oraz Marcin Gładysz w VW Scirocco R, który zajął piąte miejsce w klasyfikacji GSMP.

Najszybszym kierowcą kategorii I okazał się Robert Steć w Loli, wyprzedzając Sebastiana Fołtę w Oplu Lotus.

Mistrzostwa Słowacji zdecydowanie wygrał Josef Beres, który różnicą 5 sekund pokonał Igora Drotara i Jana Milona w Fabii WRC.

Grupa A to pierwsze w tym roku zwycięstwo Grzegorza Kozioła, który pojechał 4 sekundy szybciej na dwóch podjazdach niż Rafał Serafinowicz i Damian Paliga.

Najszybszym kierowcą grupy N okazał się prowadzący Lancera Evo X Krzysztof Dereń. Drugie miejsce przypadło Wojtkowi Szulcowi, a trójkę zamknął Bartosz Bąk.

_MG_6731

W nowej klasyfikacji generalnej grupy HS zwycięzcą okazał się Wojciech Bełtowski w Audi Sport Quattro, który zdecydowanie wygrał z Rafałem Szulcem w Lancii Delta i Jackiem Handlem w BMW M3.

Niedzielna odsłona 41 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego rozpoczyna się o godzinie 8:30 jednym podjazdem treningowym. Pierwszy wyścig wystartuje o godzinie 12:00. Pół godziny po pierwszym podjeździe ruszy drugi, a puchary wręczone zostaną o godzinie 17:00.

7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-001 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-002 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-003 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-004 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-005 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-006 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-007 7_GSMP_Zaluz_GSMP_OFFICIAL-page-008 7_GSMP_Zaluz_MSR_OFFICIAL-page-001 7_GSMP_Zaluz_MSR_OFFICIAL-page-002

inf.pras.

NOWOŚCI

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

Verstappen wraca na pierwsze miejsce

Grand Prix Singapuru było bardzo niecharakterystyczne dla Maxa Verstappena, który nie był najszybszy w żadnej sesji rozegranej...

Hubert Laskowski wraca za kierownicę rajdówki

Hubert Laskowski powraca za kierownicę Fiesty Rally3! Młodemu zawodnikowi z Dolnego Śląska udało się przełamać finansowy marazm,...

Simracing na wielkim ekranie dzięki ekipie Pitlane Esports

Pitlane
Jedna z największych galerii handlowych w Polsce. Dziesiątki tysięcy klientów i spacerowiczów, a w samym centrum uwagi......

Zakończenie sezonu mistrzostw Polski w domu!

W dniach 29-30 września odbędzie się siódma i zarazem ostatnia runda sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here