Bezpiecznie dociśnij gaz na torze

Wszyscy walczą z efektami prędkości na drogach, a nikt nie chce zajrzeć do źródła. Automobilklub Rzemieślnik patrzy na sprawę inaczej. Na torze, każdy może swobodnie nacisnąć gaz w bezpiecznych warunkach dla siebie i dla samochodu.

Dlatego organizowane są Otwarte  Dni Toru Słomczyn. Tym razem bezpłatne, w dniu 18 października w Słomczynie k/Grójca.

tor slomczyn (2)

Nie trzeba mieć sportowego auta, wystarczy seryjny pojazd z dowolnym silnikiem oraz podstawowy kask.

Jedni chcą się po prostu wyżyć za kółkiem, a inni sprawdzić swoje umiejętności. Jedni i drudzy na własnej skórze przekonają się czym jest prędkość. Tor jest najlepszym i w zasadzie jedynym miejscem gdzie można to sprawdzić. Ta wiedza zdobyta celowo lub przypadkiem przyda się w sytuacjach ekstremalnych. W dniu codziennym w dojeździe do pracy będzie można jechać spokojnie i bezpiecznie bo dało się upust emocjom na torze.

tor slomczyn (3)

Sebastian Kołakowski (Prezes Ak-Rzemieślnik): Różnica pomiędzy jazdą codzienną tzw. „cywilną”, a jazdą sportową po torze najlepiej w przygotowanym do tego aucie jest ogromna. Dlatego zawodnicy sportów motorowych w ruchu ulicznym poruszają się zgodnie z przepisami.

 Kto raz zasmakuje sportowej jazdy, ten w mig zrozumie, że popisy na ulicy nawet bardzo dobrym samochodem nijak się mają do współzawodnictwa na torze przygotowanym do tego samochodem. Nie jest istotne jaki to będzie wóz, ważne czy będzie przygotowany do sportu. Jednak nie trzeba natychmiast wsiadać w usportowiony samochód.

 Można spróbować swoich sił na torze w „cywilnym” aucie, o potem pójść krok dalej. Wiele osób nie ma pojęcia o fizyce auta, nie radzi sobie przy wyprowadzaniu z poślizgu, nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji przy dużych prędkościach. Trening na torze daje szanse aby w miejscu do tego przeznaczonym wszystkiego tego się nauczyć.

 W czasie Otwartych Dni Toru Słomczyn na miejscu będzie dwóch instruktorów sportu samochodowego PZM, którzy będą służyć radą.

Sytuacja jest wyjątkowa, bowiem zwolnił się termin zawodów RC Cup, gdzie tor miał być przekazany nieodpłatnie, dzięki czemu Zarząd Klubu zdecydował, żeby także nieodpłatnie zorganizować Otwarty Dzień Toru Słomczyn.

 tor slomczyn (4)

W imieniu AK-Rzemieślnik zapraszam do Słomczyna 18 października 2014 roku.

Przyjedź poszaleć na tor, Nie szalej na drodze !

tor slomczyn (1)

 

Inf.pras.