Białkowski i Baśkiewicz rozpoczynają drogę po Puchar Świata

W dniach 10 – 13 lutego 2022 Kamena Rally Team wystartuje w Baja Russia Northern Forest, czyli pierwszej z 8 rund FIA World Cup for Cross Country Bajas


Od zakończenia Dakar Rally upłynęły już niemal 3 tygodnie, emocje powoli opadają, zatem czas najwyższy na nowe doznania dla fanów motorsportu. Tym razem sceneria zmieni się diametralnie, z piasku, kurzu i saudyjskich wydm, na ośnieżone lasy północno – zachodniej Rosji. W takich warunkach zostanie rozegrana I runda Pucharu Świata, w którym zadebiutuje Kamena Rally Team.

Zawodnicy Orlen Teamu rozpoczną swoją przygodę już w piątek 11.02.2022
od szesnastokilometrowego odcinka kwalifikacyjnego, który zostanie rozegrany na terenie centrum sportów motorowych – Igora Drive. Kompleks ten, o powierzchni 100 hektarów obejmuje dziesięć profesjonalnych torów o łącznej długości 4 086 km oraz trybuny mieszczące ponad 50 tys. widzów, jest więc idealną bazą dla różnego rodzaju rajdów motorowych.

Baja Russia to jedyna zimowa odsłona rajdów cross-country w Pucharze Świata. Jest to także zupełna nowość dla zespołu fabrycznego Polarisa, którzy do tej pory nie mieli jeszcze szansy ścigać się w takich warunkach.

„Zdarzyło nam się jeździć Polarisem RZR PRO XP po śniegu i lodzie, ale jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji mierzyć się z innymi zawodnikami w takich okolicznościach przyrody. Pierwszy raz też będziemy mieli założone opony z kolcami, które są wymagane przez Organizatorów.” – mówi kierowca Tomasz Białkowski

„Będą to także nasze pierwsze kilometry w Pucharze Świata, a to wiąże się z szeregiem zmian, nie tylko w pojeździe, których musieliśmy dokonać.” – dodaje pilot Dariusz Baśkiewicz

Wszystkie dokonane modyfikacje wynikające z konieczności przystosowania sprzętu do wymagań światowej klasy T4, która pod pewnymi względami różni się od tej europejskiej, Białkowski i Baśkiewicz będą mogli sprawdzić podczas 600 km tras przygotowanych przez organizatora rajdu.

W trakcie trzech dni rajdowcy będą mieli do pokonania aż 9 odcinków super specjalnych, o łącznej długości prawie 390 km. Będzie to zatem świetny sprawdzian zarówno dla pojazdu jak i samych zawodników przed kolejnymi, siedmioma rundami Pucharu Świata.