Biało-czerwona we włoskiej Adrii. Czepiel wygrywa

Karol Czepiel został zwycięzcą drugiej rundy Karting Campionato Italiano czyli Kartingowych Mistrzostw Włoch, którą rozegrano na torze w Adrii. Już po raz kolejny usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego podczas dekoracji włoskich zawodów. Czwórka pozostałych Polaków również zanotowała wysokie pozycje.

Pięciu polskich kierowców wystartowało w miniony weekend w drugiej rundzie Kartingowych Mistrzostw Włoch na torze Adria International Raceway. Wśród nich byli Karol Czepiel i David Liwiński, których obserwowaliśmy w kategoriach seniorskich oraz trójkę Piotr Czaja, Mateusz Piszczako i Antoni Bal wśród juniorów. Niemal w każdym wyścigu swoich kategorii nasi byli w ścisłej czołówce. Karol Czepiel pewnie wygrał wśród seniorów Roka, notując najlepszą czasówkę, wygrane kwalifikacje i dwa wyścigi finałowe.

W kategorii Junior Rok na najniższym stopniu podium jednego z finałów stanął Mateusz Piszczako, a dwaj pozostali polscy kierowcy ścigający się w tej klasie Piotr Czaja i Antoni Bal zanotowali czwartą i piątą pozycję w wyścigach finałowych.

W najszybszej kategorii KZ2 piąte miejsce w jednym z wyścigów finałowych uzyskał David Liwiński, mistrz Polski kategorii biegowej, który znakomicie odnajdywał się silnie obsadzonej stawce zawodników. W dodatkowo prowadzonej klasyfikacji U-20 David Liwiński uplasował się na drugim i czwartym miejscu w obu finałach zawodów.

Statystyka polskich kierowców:
Senior Rok: Karol Czepiel (czasówka P1, kwalifikacje P1, P1, finały P1, P1)
Junior Rok: Mateusz Piszczako (czasówka P6, kwalifikacje P6, P10, finały P6, P3)
Piotr Czaja (czasówka P12, kwalifikacje P13, P5, finały P4, P12)
Antoni Bal (czasówka P9, kwalifikacje P10, P12, finały P12, P5)
KZ2: David Liwiński (czasówka P4, kwalifikacje P5, P5, finały P5, P10)