środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiBMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der Linde (obrońca tytułu) oraz Rene Rast (trzykrotny mistrz).

BMW M4 GT3 w barwach Schubert Motorsport zwyciężyło w ostatnim sezonie DTM. Van der Linde pokonał Lucasa Auera i Rene Rasta w drodze po swój pierwszy tytuł. Wprawdzie kilka miesięcy temu przyszłość serii DTM stała pod wielkim znakiem zapytania, gdy Gerhard Berger i Grupa ITR ogłosili likwidację spółki.

Prawa ostatecznie trafiły w ręce ADAC, które jest nowym promotorem DTM. Po chwilowym okresie niepewności niemiecka organizacja ogłosiła, że DTM będzie nadal serią sprintów dla pojedynczych kierowców.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Schubert Motorsport ogłosił, że Sheldon van der Linde pozostaje w szeregach zespołu i powalczy o obronę tytułu. Dołączy do niego fabryczny kierowca BMW – Rene Rast. Niemiecki zawodnik wystąpi we wszystkich zawodach, oprócz Zandvoort. W tym samym terminie ma zobowiązania związane z występami w McLarenie w ramach Formuły E.

– To fantastyczne, że mam okazję obronić pierwszy tytuł w mojej karierze z zespołem Schubert. Wszyscy mówią, że trudniej jest obronić tytuł niż zdobyć go po raz pierwszy. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak to pójdzie. Nowe DTM będzie dużym wyzwaniem dla wszystkich. Kto najszybciej dostosuje się do nowych warunków, poradzi sobie dobrze – powiedział van der Linde.

Zobacz: DTM uratowane! Niemiecka seria trafiła w ręce ADAC

Seria DTM w nowych rękach jest na razie wielką niewiadomą. Jednak zawodnicy mają duże zaufanie do nowego promotora. W stawce pojawi się wiele mocnych zespołów, które będą stanowić o wysokiej klasie rozgrywek.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here