BMW E65 730d w malowaniu… Rothmansa

25
Rothmans
fot. Tomas Tim Tuhacek

Wygodna, rządowa limuzyna przerobiona do dalekich podróży, oklejona motorsportowymi barwami Rothmansa? Ten szalony projekt udowadnia, iż motoryzacją można się po prostu… bawić!

Samochód należy do czeskiego podróżnika i miłośnika motoryzacji, Tomasa Tima Tuhacka. BMW E65 730d było kiedyś samochodem rządowym, który poza wyjątkowym oklejeniem rodem z toru wyścigowego, został również delikatnie zmodyfikowany. Maszynę podniesiono aby była gotowa na każdą podróż, a na dachu zamontowano namiot do snu i odpoczynku. Poniższe fotografie wykonano na archipelagu Lofoty, więcej znajdziecie na instagramowym profilu @e65overland. Musimy przyznać… sami wyskoczylibyśmy w podróż takim wozem!

fot. Tomas Tim Tuhacek
fot. Tomas Tim Tuhacek

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Rothmans International to nieistniejący już, brytyjski producent wyrobów tytoniowych. W 1998 (lub 1999, w zależności od źródeł) koncern został wykupiony przez innego potentata, spółkę British American Tobacco. Rothmans słynął z zaangażowania w motorsport – barwy tej marki widniały między innymi na bolidach Williamsa w latach 1994-1997. Kibice cross country pamiętają zapewne legendarne Porsche 953 z Rajdu Paryż-Dakar, niebiesko-białe logo pojawiało się też na wyścigowym Porsche 962, które wygrywało maraton 24h Le Mans.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.