czwartek, 23 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBohaterowie drugiej strony kadru.

Bohaterowie drugiej strony kadru.

Zawód Fotografa Rajdowego to nie tylko praca… To styl życia, pasja, krew, pot, łzy i adrenalina.

Przeglądając zdjęcia z rajdów WRC czy też RSMP podziwiamy obraz, odczuwamy emocje, potrafimy przenieść się do miejsca i chwili w której była zrobiona ta fotografia. Rzadko kiedy i mało kto z Nas zastanawia się kto dał nam tę możliwość, kto jest autorem tej pracy, a już bardzo niewiele osób wie ile wysiłku i czasu kosztuje to „pstryknięcie”.

Na to czy uda się zrobić jakiekolwiek sensowne zdjęcie wpływa dziesiątki czynników. Ilość przebytych kilometrów, znajomość terenu, sprzęt, pogoda, pora dnia (lub nocy), poziom podejmowanego ryzyka czy ludzie dookoła. Bywa, że dla dobrego kadru ryzykują własnym zdrowiem, a po jego zdobycie przemierzyli tysiące kilometrów. Do tego walka z czasem bo na bieżąco trzeba obrobić materiały i wysłać je do swoich klientów.

Bez wątpienia wszyscy Fotografowie jakich znam to Ludzie, których łączy najważniejsza wspólna cecha… To Pasja! Film na który Was zapraszamy został stworzony na podstawie historii Marcina Rybaka ale opowiada on doskonale o pracy Fotografa Rajdowego.

Marcin Rybak to jeden z najlepszych fotografów rajdowych na Świecie. Na swoim koncie ma już ponad 200 rund WRC, które fotografował dla najpotężniejszych graczy w tej dyscyplinie sportu. Jest On pierwszym Polakiem, który otrzymał permanentną akredytację FIA, pracuje również dla agencji fotograficznej McKlein.

Zobacz także obszerny materiał o fotografach na polskich trasach, to ludzie którzy współtworzą między innymi nasz magazyn zaopatrując go w jak najlepsze fotografie – Na pierwszej linii.

Kamil Kurowski
KOCHAMY RAJDY

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

IX SuperOES Kielce – mapa próby

IX Superoes Kielce
IX SuperOES na Torze Kielce już pojutrze! W sobotę 24 września. Pojawiła się mapa próby. Znów będzie...

Toyota Gazoo Racing z nową bronią na Dakar 2022

TOYOTA GAZOO Racing wystawi cztery załogi w nadchodzącym Rajdzie Dakar, który wystartuje 2 stycznia 2022 roku w...

NAJPOCZYTNIEJSZE