wtorek, 6 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościBolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata F1 zmieni właściciela. Tym razem jest to maszyna, w której zdobył dublet dla włoskiej stajni.

Bolid Schumachera znów pojawi się na aukcji RM Sotheby`s. Po spektakularnym sukcesie Ferrari F1-2003 GA, w którym niemiecki kierowca wygrał pięć wyścigów i zdobył mistrzostwo w 2003 roku, przyszedł czas na kolejny samochód.

Zobacz: Bolid Schumachera sprzedany za 62 mln zł. Rekord wszechczasów

Pod młotek trafi bolid F1-2000, w którym Michael Schumacher zdobył mistrzowski dublet w klasyfikacji kierowców i konstruktorów. Rok wcześniej Ferrari zdobyło wyłącznie trofeum dla konstruktorów, a wcześniejszy sukces kierowcy w czerwonym bolidzie Scuderii miał miejsce w 1979 roku, jeszcze za czasów Jody Schecktera.

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję

Bolid o numerze seryjnym 198 był rezerwową maszyną Niemca w czasach, gdy na każdy wyścig zabierano po dwa samochody. Nie musiał długo czekać na debiut, ponieważ Schumacher wykorzystał go w drugim wyścigu sezonu – Grand Prix Brazylii. Wystartował jako trzeci, ale dojechał w egzemplarzu z numerem 198 jako pierwszy na mecie, wyprzedzając po drodze Mikę Hakkinena z McLarena. Później zdobył jeszcze w tym bolidzie pole position w Hiszpanii i Monako.

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję

Samochód zakończył karierę po Grand Prix Austrii, gdzie został uszkodzony przez Ricardo Zontę jadącego w barwach BAR-Honda. Ferrari odbudowało bolid, ale już nigdy więcej nie wystartował.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Ferrari F1-2000 o numerze nadwozia 198 nadal kwalifikuje się do zawodów Corse Clienti Ferrari. Obecny właściciel samochodu startował w tej imprezie w 2017 i 2020 roku. Nowy nabywca otrzyma starannie utrzymany, oldschoolowy bolid F1 z epoki „wyjących” V10 o pojemności trzech litrów. Potężna jednostka, oprócz ogromnego hałasu, generowała potężną moc – 770 KM.

Bolid będzie wystawiony dla publiczności w dniach 1-6 kwietnia w Hong Kong Convention and Exhibition Centre. Licytacja potrwa od 3 do 12 kwietnia 2023 r.

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here