piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościBouffier górą na Kaszubach

Bouffier górą na Kaszubach

Bryan Bouffier i Thibault de la Haye wygrali 11. edycję Rajdu Kaszub Gdańsk Baltic Cup. Francuska załoga w Fordzie Fiesta Proto objęła prowadzenie po pierwszej próbie sportowej zawodów i zdołała utrzymać je aż do mety. Największą konkurencję dla trzykrotnego mistrza Polski stanowili Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5, którzy (podobnie jak Bouffier) wygrali dwa odcinki specjalne i ukończyli rywalizację na drugim miejscu ze stratą 6,1s do zwycięzców.

 _7G1F5966   

Trzecie miejsce, ze stratą 8,7s do zwycięzców, zajęli Łukasz Habaj i Piotr Woś w kolejnej Fieście R5, którzy byli również najszybsi na wieńczonym zmagania, rozegranym u stóp PGE Areny, power stage’u. Kolejne lokaty podczas tej próby zajęli Grzyb i Bouffier.
_7G1F7242
Wśród aut przednionapędowych w rajdzie triumfowali Jakub Brzeziński z Bartłomiejem Bobą w Peugeocie 208 przed Dariuszem Polońskim z Grzegorzem Doboszem w bliźniaczym pojeździe oraz lokalnymi matadorami „Szołkiem” z Bartoszem Bilem w Hondzie Civic Type-R.
_7G1F6464
W klasyfikacji generalne Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wciąż liderują Grzyb i Hundla (63pkt) przed Habajem i Wosiem (50pkt). Dzięki zwycięstwu Bouffier i de la Haye awansowali z piątego na trzecie miejsce w punktacji. Dla Francuza było to również pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej RSMP od Rajdu Dolnośląskiego 2011.

 _7G1F6809

Podczas pierwszego przejazdu odcinka specjalnego Chmileno (próba sportowa nr 4) doszło do groźnego wypadku załogi Filip Nivette/Kamil Heller. W połowie trzeciego kilometra odcinka Ford Fiesta R5 z numerem 8 przy dużej prędkości wypadł z trasy po czym uderzył w słup energetyczny. Załoga opuściła samochód o własnych siłach. U kierowcy stwierdzono złamanie nogi w kostce. W następstwie wypadku odwołano drugi przejazd odcinka (próba sportowa nr 7).

inf.pras.

NOWOŚCI

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

Verstappen wraca na pierwsze miejsce

Grand Prix Singapuru było bardzo niecharakterystyczne dla Maxa Verstappena, który nie był najszybszy w żadnej sesji rozegranej...

Hubert Laskowski wraca za kierownicę rajdówki

Hubert Laskowski powraca za kierownicę Fiesty Rally3! Młodemu zawodnikowi z Dolnego Śląska udało się przełamać finansowy marazm,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here