poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBouffier górą na Kaszubach

Bouffier górą na Kaszubach

Bryan Bouffier i Thibault de la Haye wygrali 11. edycję Rajdu Kaszub Gdańsk Baltic Cup. Francuska załoga w Fordzie Fiesta Proto objęła prowadzenie po pierwszej próbie sportowej zawodów i zdołała utrzymać je aż do mety. Największą konkurencję dla trzykrotnego mistrza Polski stanowili Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5, którzy (podobnie jak Bouffier) wygrali dwa odcinki specjalne i ukończyli rywalizację na drugim miejscu ze stratą 6,1s do zwycięzców.

 _7G1F5966   

Trzecie miejsce, ze stratą 8,7s do zwycięzców, zajęli Łukasz Habaj i Piotr Woś w kolejnej Fieście R5, którzy byli również najszybsi na wieńczonym zmagania, rozegranym u stóp PGE Areny, power stage’u. Kolejne lokaty podczas tej próby zajęli Grzyb i Bouffier.
_7G1F7242
Wśród aut przednionapędowych w rajdzie triumfowali Jakub Brzeziński z Bartłomiejem Bobą w Peugeocie 208 przed Dariuszem Polońskim z Grzegorzem Doboszem w bliźniaczym pojeździe oraz lokalnymi matadorami „Szołkiem” z Bartoszem Bilem w Hondzie Civic Type-R.
_7G1F6464
W klasyfikacji generalne Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wciąż liderują Grzyb i Hundla (63pkt) przed Habajem i Wosiem (50pkt). Dzięki zwycięstwu Bouffier i de la Haye awansowali z piątego na trzecie miejsce w punktacji. Dla Francuza było to również pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej RSMP od Rajdu Dolnośląskiego 2011.

 _7G1F6809

Podczas pierwszego przejazdu odcinka specjalnego Chmileno (próba sportowa nr 4) doszło do groźnego wypadku załogi Filip Nivette/Kamil Heller. W połowie trzeciego kilometra odcinka Ford Fiesta R5 z numerem 8 przy dużej prędkości wypadł z trasy po czym uderzył w słup energetyczny. Załoga opuściła samochód o własnych siłach. U kierowcy stwierdzono złamanie nogi w kostce. W następstwie wypadku odwołano drugi przejazd odcinka (próba sportowa nr 7).

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here