środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBouffier górą na Kaszubach

Bouffier górą na Kaszubach

Bryan Bouffier i Thibault de la Haye wygrali 11. edycję Rajdu Kaszub Gdańsk Baltic Cup. Francuska załoga w Fordzie Fiesta Proto objęła prowadzenie po pierwszej próbie sportowej zawodów i zdołała utrzymać je aż do mety. Największą konkurencję dla trzykrotnego mistrza Polski stanowili Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5, którzy (podobnie jak Bouffier) wygrali dwa odcinki specjalne i ukończyli rywalizację na drugim miejscu ze stratą 6,1s do zwycięzców.

 _7G1F5966   

Trzecie miejsce, ze stratą 8,7s do zwycięzców, zajęli Łukasz Habaj i Piotr Woś w kolejnej Fieście R5, którzy byli również najszybsi na wieńczonym zmagania, rozegranym u stóp PGE Areny, power stage’u. Kolejne lokaty podczas tej próby zajęli Grzyb i Bouffier.
_7G1F7242
Wśród aut przednionapędowych w rajdzie triumfowali Jakub Brzeziński z Bartłomiejem Bobą w Peugeocie 208 przed Dariuszem Polońskim z Grzegorzem Doboszem w bliźniaczym pojeździe oraz lokalnymi matadorami „Szołkiem” z Bartoszem Bilem w Hondzie Civic Type-R.
_7G1F6464
W klasyfikacji generalne Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wciąż liderują Grzyb i Hundla (63pkt) przed Habajem i Wosiem (50pkt). Dzięki zwycięstwu Bouffier i de la Haye awansowali z piątego na trzecie miejsce w punktacji. Dla Francuza było to również pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej RSMP od Rajdu Dolnośląskiego 2011.

 _7G1F6809

Podczas pierwszego przejazdu odcinka specjalnego Chmileno (próba sportowa nr 4) doszło do groźnego wypadku załogi Filip Nivette/Kamil Heller. W połowie trzeciego kilometra odcinka Ford Fiesta R5 z numerem 8 przy dużej prędkości wypadł z trasy po czym uderzył w słup energetyczny. Załoga opuściła samochód o własnych siłach. U kierowcy stwierdzono złamanie nogi w kostce. W następstwie wypadku odwołano drugi przejazd odcinka (próba sportowa nr 7).

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE