niedziela, 25 lipca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Bouffier, Habaj czy Grzyb? Kto zostanie Rajdowym Mistrzem Polski?

Bouffier, Habaj czy Grzyb? Kto zostanie Rajdowym Mistrzem Polski?

Lista zgłoszeń do 2. Rajdu Arłamów, ostatniej rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, choć liczy zaledwie 28 pozycji, zwiastuje duże emocje. Zwłaszcza w czołówce stawki, gdzie w walce o tytuł Rajdowego Mistrza Polski wciąż pozostaje trzech kierowców. Decydujące starcie już w tym tygodniu.

Fot. Kamil Bać

Jedynkę od organizatorów otrzymał Bryan Bouffier, pilotowany przez Thibault De la Haye (Ford Fiesta Proto). Francuzi mają największe szansena tytuł, choć w klasyfikacji częściowej LOTOS RSMP zajmują, przed ostatnią rundą, drugie miejsce. Jednak sezon 2015 został podzielony na dwie części i z każdej z nich odliczana jest najsłabsza impreza. To stawia trzykrotnego Mistrza Polski w uprzywilejowanej pozycji.

Z dwójką pojadą Łukasz Habaj i Piotr Woś (Ford Fiesta R5). Aktualnym liderom cyklu do wygrania mistrzostw może nie wystarczyć nawet zwycięstwo w Arłamowie. Stanie się tak, kiedy Bouffier ukończy rajd na drugiej pozycji. Wówczas o tytule Mistrza Polski mogą zdecydować dodatkowe punkty za Power Stage.

Najtrudniejsze zadanie stoi przed, ustawionymi z numerem trzecim, Grzegorzem Grzybem i Robertem Hundlą (Ford Fiesta R5). Chcąc marzyć tytule muszą wygrać i liczyć na słabszy występ załogi z Francji. Szyki wymienionej trójce pokrzyżować może Jakub Brzeziński, który po przesiadce do Forda Fiesty R5, szturmem wdarł się do czołówki LOTOS RSMP. Popularny „Colin” naklei na swoje auto numer cztery.

Kolejnych pięć pozycji na liście zgłoszeń zajmują załogi klasy Open N: Marcin Gagacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer Evo IX), Mariusz Stec i Łukasz Włoch (Ford Fiesta Proto) Łukasz i Tomasz Kotarba (Mitsubishi Lancer Evo IX), Marek Temple z Katarzyną Pytel-Majkowską (Subaru Impreza) oraz duet Michał Wieromiejczyk / Jakub Wróbel (Mitsubishi Lancer Evo IX). Jedyną załogą w klasie HR2 będzie duet Hubert Maj i Szymon Jasiński (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Ciekawie zapowiada się walka w Open 2WD, w której zobaczymy sześć załóg: Braun/Czekan (Honda Civic Type-R), Halicki/Tkacz (Fiat Abarth 500), Kurdyś/Kasina (Honda Civic Type-R), Pogan/Pietrusiński, Witold Zimny (oboje Renault Clio) oraz Kaszuba/Kiernicki (Opel Astra).

Dwie załogi zgłosiły się w klasie trzeciej. Pod nieobecność Łukasza Byśkiniewicza i Macieja Wisławskiego, największe szanse na końcowy tryumf ma Janek Chmielewski, pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego (Citroen DS3 R3T). Powalczą z nimi Grzegorz Musz i Bogusław Browiński (Renault Clio R3T).

W klasie 4 rywalizować będą cztery załogi: Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz, Michał Uliarczyk i Ryszard Ciupka (oboje Peugeot 208), Michał Bachula i Mateusz Śliwa (Citroen C2R2) oraz Piotr Cierzniewski i Michał Bojar (Ford Fiesta).

Tyle samo zgłoszeń wpłynęło w klasie 4F. W Arłamowie zobaczymy duety: Marcin Górny / Zbigniew Cieślar, Rafał Stalmach / Radosław Banach, Igor Pietrzak / Michał Kłos oraz Sławomir Strychalski / Tomasz Borko (wszyscy Ford Fiesta).

Na końcu listy ustawiono zawodników klasy HR4, Bartłomieja Fizię oraz Marcina Kurpa z Ryszardem Chlebowskim (obaj Honda Civic).

2. Rajd Arłamów wystartuje w piątek, 13 listopada, o godz. 15:30. Na metę pod Hotelem Arłamów, załogi dotrą w sobotę, o godz. 16:00.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramu rajdu, trasy i zawodników można znaleźć na stronie internetowej www.rajdarlamow.pl.

Sponsorami 2. Rajdu Arłamów są: Hotel Arłamów, LOTOS, Handlopex, BorgWarner.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Time Attack Trophy II runda – wyniki i pierwszy ON-BOARD

Time Attack Trophy
Time Attack Trophy runda II zakończona powodzeniem! Data 24 lipca 2021, miejsce Moto Park Toruń. Zwycięzca? Arkadiusz...

RX2e czyli elektryczne Mistrzostwa Świata Rallycross

Rallycross stoi przed widmem elektryfikacji nawet najmocniejszej klasie SuperCars. Obecnie w pełni elektryczna jest klasa RX2e. Zobaczcie...

Olbrzymi koszt odbudowy bolidu Verstappena

Szef stajni Red Bulla podzielił się swoimi przemyśleniami po kolizji Hamiltona i Verstappena na Silverstone. Przekazał też...

Mistrzostwa Świata Rallycross dzień 1

Filmowe podsumowanie pierwszego dnia zmagań Mistrzostw Świata Rallycross w Katalonii.

Najciekawsze przejazdy w RX3 z 1 dnia

Zapraszamy na krótkie podsumowanie najciekawszych przejazdów klasy RX czyli S1600 z pierwszego dnia Mistrzostw Świata Rallycross gdzie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...