poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyINNEBracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Bracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka zakończy sezon rajdowy w Polsce. Na trasie najbardziej medialnej imprezy motorsportowej w naszym kraju nie może zabraknąć Jarosława oraz Marcina Szejów. Bracia z Ustronia – oprócz walki o najwyższe cele – będą również promowali projekt społeczny „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”.

Rajd Barbórka to bez wątpienia najbardziej medialna impreza motorsportowa w naszym kraju. Sam rajd nie należy do najdłuższych, natomiast wieńczy go legendarne Kryterium Asów na ulicy Karowej. Nieco ponad 2 kilometry odcinka specjalnego w centrum Warszawy, które zna dosłownie każdy kibic tego sportu w naszym kraju.

W tym wyjątkowym i widowiskowym rajdzie, obserwowanym na żywo przez kilkadziesiąt tysięcy kibiców, najszybsi bracia w Polsce wystartują Hyundaiem i20 R5 z numerem 4 w specjalnej – „barbórkowej” wersji! Rajd rozpocznie się w piątek, 2 grudnia. Po ceremonii startu, o godzinie 17:35 wystartuje odcinek specjalny Sznajder Batterien Pruszków, który rozpocznie rywalizację. W sobotę, 3 grudnia, rywalizacja będzie toczyła się od rana na Torze Słomczyn, Torze Służewiec oraz na Autodromie Bemowo. Tam – około godziny 13:00 – poznamy zwycięzców rajdu. Najlepsi zawodnicy imprezy od godziny 17:30 walczyli będą o zwycięstwo na legendarnej Karowej.

Szejowie przystąpią do rajdu Hyundaiem i20 R5 w nieco zmodyfikowanych barwach. Końcówka roku stoi bowiem pod znakiem promowania akcji społecznej „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”, w której bracia, wspólnie z Miastem Katowice, Policją, Polskim Związkiem Motorowym oraz partnerami organizują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Jarosław Szeja:Rajd Barbórka to jeden z elementów bardzo zapracowanej końcówki roku. Działania związane z akcją „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” bardzo mocno przyspieszyły, co niezwykle nas cieszy. Już nie możemy doczekać się tego, jak wspaniale ten projekt rozwinie się w przyszłym roku. Sama Barbórka to oczywiście rajd bardzo trudny i wymagający, chociaż stosunkowo krótki. Pomimo niskich temperatur i zimowej aury zawsze możemy tam liczyć na niesamowity doping kibiców. A wszystko to zwieńczone kultowym Kryterium Asów na Karowej. Już nie mogę się doczekać nadchodzącego weekendu. Do zobaczenia na trasach rajdu i w centrum Warszawy!

Harmonogram 60. Rajdu Barbórka:

Piątek, 2 grudnia

17:30 Ceremonia Startu

17:35 OS 1 Sznajder Batterien Pruszków (3,60 km)

 

Sobota, 3 grudnia

08:30 OS 2 Tor Słomczyn 1 (3,85 km)

08:45 OS 3 Tor Słomczyn 2 (3,85 km)

10:20 OS 4 Tor Służewiec 1 (5,38 km)

10:35 OS 5 Tor Służewiec 2 (5,38 km)

11:27 Serwis Bemowo (30 min)

12:00 OS 6 Autodrom Bemowo Duet (1,78 km)

17:30 Kryterium Asów – ulica Karowa (2,10 km)

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

Szansa na bezpieczną rywalizację na Autodromie Słomczyn

Już 11 lutego na Autodromie Słomczyn odbędzie się Puchar Toru Słomczyn. To impreza kierowana do kierowców amatorów....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here