Bracia Szejowie powracają na trasy Tarmac Masters

Jarosław i Marcin Szejowie wystartują 11 maja w 1. TEC2000 Rally Sobótka, który stanowi drugą rundę sezonu Tarmac Masters. Najszybsi bracia w Polsce traktują ten występ jako trening przed kolejną rundą mistrzostw Polski, czyli Rajdem Nadwiślańskim. Co tym razem czeka na Ustroniaków?

TEC2000 Rally Sobótka stanowi drugą rundę sezonu Tarmac Masters, czyli cyklu rajdów okręgowych rozgrywanych na Dolnym Śląsku. Na liście zgłoszeń do imprezy znaleźli się m.in. Jarosław i Marcin Szejowie. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team potraktuje tę imprezę jako trening przed Rajdem Nadwiślańskim – drugą rundą sezonu RSMP. Szejowie wykonali podobny zabieg przed Rajdem Świdnickim. Wtedy również treningowo wybrali się na rundę Tarmac Masters – 8. Tech-Mol Rally w Nowej Rudzie i zajęli wówczas 2. miejsce z niewielką stratą do zwycięzców.

Zobacz także: Tarmac Masters TEC2000 Rally Sobótka – harmonogram, mapy

Impreza z bazą w Sobótce zostanie rozegrana w całości w sobotę, 11 maja. Najpierw zawodnicy pokonają trzykrotnie pętlę prób Szczepanów oraz Wiry. Następnie nadejdzie pora na finałową próbę rajdu – Sobótka Super Stage. Łącznie zawodnicy przejadą 55 kilometrów odcinkowych. Zwycięzców powinniśmy poznać w okolicach godziny 18:00.

Jarosław Szeja: Przez dłuższy czas zastanawialiśmy się, czy pojechać kolejną rundę Tarmac Masters, czy może Rajd Nyski. Jednak w kontekście przygotowań do Rajdu Nadwiślańskiego postanowiliśmy, że lepszym wyborem będzie 1. TEC2000 Rally Sobótka. Wciąż mamy sporo pracy do wykonania, aby lepiej dogadywać się z naszą Skodą Fabią Rally2 evo. A w jaki sposób lepiej trenować, niż właśnie poprzez start w rajdzie? Tutaj znów będziemy mogli popracować nad ustawieniami, ale jednocześnie porównywać nasze czasy do rywali. Wierzę w to, że ta sobota dobrze przygotuje nas do kolejnego wyzwania w mistrzostwach Polski.