środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBracia Szejowie poza drogą, na czele bez zmian

Bracia Szejowie poza drogą, na czele bez zmian

Niestety, mamy pierwszych, poważnych pechowców Rajdu Żmudzi 2022. Bracia Szejowie wylądowali poza drogą i pożegnali się z rywalizacją w czwartej rundzie RSMP. Liderem klasyfikacji pozostają Tom Kristensson oraz Andreas Johansson.

Zmagania w ramach czwartej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022 wchodzą właśnie w decydującą fazę. Zawodnicy są teraz w drodze na ostatni serwis, około godziny 15:00 rozpocznie się finałowa pętla składająca się z czterech prób sportowych. Poranna rywalizacja na Litwie została nieco skrócona, odwołano drugi przejazd „Aliplastu”. Szutrowe drogi zebrały też pierwsze, poważne żniwo… Z walki o prym wycofali się bracia Szejowie, którzy wylądowali poza trasą ósmego odcinka specjalnego. Liderem rajdu nadal pozostaje Tom Kristensson. Zwycięzca wczorajszego etapu jest na najlepszej drodze do zdobycia szutrowej korony RSMP i powiększenia swojej przewagi w klasyfikacji generalnej.

fot. RSMP.pl – oficjalny profil Facebook

Szwedzka dominacja na Litwie

Piątek rozpoczął się od mocnego akcentu ze strony gospodarzy. Duet Butvilas/Vaitkevicius zapisał na swoje konto pierwszy odcinek, jednak liderzy czempionatu RSMP zostali w tyle wyłącznie o grubość lakieru. Szwedzi wygrali za to rywalizację na OS8, a układ sił powrócił do piątkowej „normy”. Jazda po trasie „Aliplast 2” okazała się pechowa dla braci Szejów, załoga Hyundaia i20 Rally2 wypadła z drogi na jednym z zakrętów. Nie doszło jednak do poważnego uszkodzenia maszyny. Nie mniej jednak, powrót do walki nie był już możliwy. Winowajcą tego stanu rzeczy była opona, która w nieoczekiwanym momencie zsunęła się z felgi. Na przedostatnim starcie porannej pętli błysnął Irlandczyk, Josh McErlEan, w tabeli rodzimego czempionatu najlepszy rezultat osiągnął tam Sylwester Płachytka w Fabii Rally2.

Na skutek potężnej ulewy i nieprzejezdnej drogi, odwołano ostatnią próbę tej pętli. Przed stawką Rajdu Żmudzi cztery, finałowe wyzwania. Liderem rajdu, zarówno w tabeli RSMP jak i w generalce imprezy pozostaje Tom Kristensson. Skupiając się wyłącznie na Mistrzostwach Polski, Szwed ma prawie czterdzieści sekund przewagi nad Grzegorzem Grzybem. Walka o podium będzie jednak emocjonująca. Płachytka, Chwietczuk i Wróblewski mają relatywnie niewielką stratę do czempiona polskich oesów z 2018 roku. Do walki powrócimy o 15:00.

Komplet wyników rywalizacji na litewskich szutrach znajdziecie na stronie Rally Žemaitija.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE