Bugatti Chiron ulepiony z… włókna i gliny

1313
Bugatti Chiron

Dla tego pomysłowego Wietnamczyka nie ma rzeczy niemożliwych. Tak bardzo marzył o własnym supersamochodzie – aż go stworzył. Ta nietuzinkowa replika Bugatti Chiron robi wrażenie.

Bugatti Chiron to samochód dostępny dla niewielu osób na świecie, ale rozpalający wyobraźnię milionów fanów motoryzacji z całego globu. Pewien Wietnamczyk tak bardzo marzył o własnym egzemplarzu aż wpadł na pomysł zbudowania repliki. Do projektu zaprosił kilku przyjaciół i razem zbudowali model, który już na pierwszy rzut oka robi wrażenie.

Zobacz: Bugatti Chiron zdetronizowany – SSC Tuartara przekroczył granicę 500 km/h! [on-board]

Proces budowy samochodu trwał ponad rok. Całość została dość skrzętnie udokumentowana w filmie. Możemy zobaczyć jak stalowa rama i glina zaczyna przeobrażać się w coś pięknego. Wietnamczyk wykorzystał glinę, z której buduje się często projekty prawdziwych pojazdów w profesjonalnych studiach designu. Następnie na taki projekt jest nakładane włókno szklane, które po utwardzeniu i obróbce zamienia się w karoserię oraz elementy wnętrza.

Projekt stworzony przez Vu Van Nam jest zasilany niewielkim silnikiem od Toyoty. Jednostka nie zapewnia osiągów jak w oryginale, ale sprawia, że całość może się poruszać i robić wrażenie na przechodniach.

To nie pierwszy projekt pomysłowego Wietnamczyka i jego kolegów. Wcześniej ekipa stworzyła już replikę Ferrari 488 GTB.