Bydgoszcz: emocje gwarantowane – promocja miasta na najwyższych obrotach

Znani bydgoszczanie oraz najważniejsze i najbardziej popularne miejsca miasta pokazane z perspektywy Marcina Gagackiego – kierowcy wyczynowego samochodu rallycrossowego o mocy blisko 600 koni mechanicznych – to recepta na promocję miasta zrealizowaną w ramach konkursu „Bydgoszcz kręci”. Efektem jest widowiskowy i dynamiczny klip, który dziś w Bydgoszczy miał swoją premierę i można go już zobaczyć w internecie.

Przygotowania i realizacja filmu zajęły blisko miesiąc. Akcja klipu toczy się wokół dynamicznego przejazdu przez najważniejsze arterie i miejsca miasta Volkswagenem Polo RX, prowadzonym przez Marcina Gagackiego – bydgoskiego kierowcę, wicemistrza Polski w rallycrossie i rajdowego mistrza Polski (w grupie N). Gagacki zabiera widzów w bardzo szybką podróż m.in. przez Most Uniwesytecki, reprezentacyjną ulicę Bydgoszczy – Gdańską, Wyspę Młyńską, Filharmonię Pomorską czy parking HSW Łuczniczka. W filmie poza Marcinem Gagackim wystąpili inni mieszkańcy Bydgoszczy oraz przedstawiciele świata sportu i kultury.

– Jestem dumny z tego, że po wielu latach działań na terenie kraju, nasze stowarzyszenie Oponeo Motorsport mogło zrobić coś ciekawego dla Bydgoszczy. Produkcja filmowa tego typu powstała w Polsce po raz pierwszy – mówi Marcin Gagacki. Stowarzyszenie jest także organizatorem popularnego cyklu sportowego – Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, których rundy odbywają się w Toruniu, podwarszawskim Słomczynie i na Litwie.

Link do wideo: https://www.youtube.com/watch?v=DFEem91xgxo

Partnerami projektu są Urząd Miasta Bydgoszcz, Oponeo, City Hotel, Oximo oraz ProZone.

Więcej o mistrzostwach Polski w rallycrossie: www.rallycross.com.pl

Więcej o Marcinie Gagackim: www.gagacki.pl

W sezonie 2018 sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Rallycross jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

inf.pras.