wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOgier dostał auto, w którym rozpoczynał karierę

Ogier dostał auto, w którym rozpoczynał karierę

Siedmiokrotny mistrz świata Sébastien Ogier dostał wyjątkowy prezent, uczniowie szkoły średniej im. Rogera Claustresa w Clermont-Ferrand przywrócili do oryginalnego stanu jego pierwszą profesjonalną rajdówkę… Peugeota 206. 

Prace trwały około trzech lat, oficjalne przekazanie kluczyków odbyło się w połowie września tego roku. Sama historia z Ogierem i Peugeotem 206 jest ciekawym scenariuszem na film.

Okazało się, że w 2018 roku podczas rajdu Tour de Corse, do Mistrza Świata podszedł jeden z kibiców, który poinformował go, że jest w posiadaniu jego byłego auta rajdowego. Po dokładnym sprawdzeniu samochodu, w tym numerów podwozia, rzeczywiście potwierdziło się, że jest to rajdówka Sebatien’a, którą jeździł w 2006 roku, a rok później wygrał Puchar Peugeota.

Niestety, auto było w bardzo złym stanie. Samochód został przekazany szkole, której uczniowie wzięli się za przywrócenie 206-tki do stanu pierwotnego. Był tylko jeden warunek dyrektorki, Anne Lachaud – pucharówka zostanie odrestaurowana, jak Sébastien Ogier i jego pilot Julien Ingrassia, odwiedzą szkołę i spotkają się z uczniami. Panowie bez problemów przystali na ten warunek, w szczególności, że jest to była szkoła siedmiokrotnego Mistrza Świata.

fot. Sébastien Ogier official profile / fb

Uczniowie wykonali kawał dobrej roboty, 206-tka została odrestaurowana z najdrobniejszymi szczegółami, w tym odtworzono jej oklejenie. Sam Mistrz stwierdził „Stało się! Odebrałem swój pierwszy samochód rajdowy. Włożono niesamowitą pracę, by przywrócić go do stanu pierwotnego. Mogę Wam powiedzieć, że nadal fajnie jeździ „.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku

fot. Sébastien Ogier official profile / fb

Małgorzata Piasecka
Maniaczka czterech kółek od dzieciństwa. Benzynę ma we krwi. Z dużym zainteresowaniem śledzi zmagania w rajdach / rallycrosie / wyścigach. Zawodniczka z licencją, zaczynająca zabawę rallycrossie, w klasie RWD Cup.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE