Byskiniewicz i Siatkowski rozpoczynają nowy sezon RSMP 2023.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Po 6 miesiącach przerwy Łukasz Byskiniewicz i Daniel Siatkowski rozpoczynają kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u zainaugurują zmagania o tytuł najlepszej rajdowej załogi w naszym kraju już w ten weekend 22-23 kwietnia od 51. Rajdu Świdnickiego.

Tradycja się już stało, że to właśnie w Górach Sowich, na kultowych i dobrze znanych wszystkim załogą odcinkach specjalnych, rozpoczynają się zmagania polskiego czempionatu. Do pierwszej rundy zgłosiło się blisko 90 ekip, z czego, aż 12 w najmocniejszej kategorii Rally2, w której ścigać się będą również Byśkiniewicz i Siatkowski. Warszawsko- olsztyński duet na sezon 2023 przesiadł się z Hyundaia i20 R5 do nowszej Skody Fabii Rally2 Evo. Samochód przygotowywany jest przez ten sam serwis APR Motorsport- Kumiega Racing. Załoga w ramach przygotowań odbyła testy nowej rajdowej broni. Po pierwszych jazdach Byśkiniewicz stwierdził, że dobrze czuje się w nowym samochodzie i z optymizmem patrzy na zbliżające się starty. Pilot podziela odczucia kierowcy i także przekazuje optymistyczne wieści z prawego fotela.

Zobacz także: 51. Rajd Świdnicki 2023 – harmonogram imprezy

Po raz pierwszy w nowym sezonie RSMP kibice będą mogli zobaczyć załogi w akcji w sobotni poranek. W godzinach 9-12 zaplanowany jest oficjalny odcinek specjalny. Po nim nastąpi uroczyste otwarcie rajd. Tego dnia załogi będą miały do przejechania 4 odcinki specjalne, w tym 2 widowiskowe przejazdy w centrum Świdnicy. Niedzielne zmagania to 9 prób. Załogi przystąpią do nich kilka minut po godz. 8. Meta zaplanowana jest na godz. 17.

Zobacz także: Rajd Świdnicki 2023 – utrudnienia, godziny zamknięcia dróg

Łukasz Byśkiniewicz: „Bardzo się cieszę, że wreszcie rozpoczyna się kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ten sezon zapowiada się dla nas wyjątkowo. Jak wiecie razem z Danielem Siatkowskim przesiadamy się do Skody Fabii Rally2 Evo. Jesteśmy po pierwszych testach i treningach w nowym samochodzie. Choć Hyundai i20 R4 i Skoda to zupełnie inne auta, to odczucia są bardzo pozytywne. Uważam, że wspólnie z Partnerami podjęliśmy słuszna decyzję o zmianie sprzętu i chciałbym podziękować APR Motorsport za zakup i przygotowanie Fabii Rally2.

Sezon rozpoczynamy od Rajdu Świdnickiego. Odcinki specjalne w Górach Sowich są wszystkim doskonale znane. Dla mnie będzie to już 11 start w tej imprezie. Oznacza to, że kibice mogą spodziewać się zaciętej walki na ułamki sekund, a wykorzystanie drogi będzie co do centymetra jak na torze wyścigowym. Byłoby cudownie wejść w nowy sezon zdobywając upragnione podium. Ale wiem, że każdy z moich rywali ma podobny plan, więc łatwo nie będzie. Na pewno damy z siebie wszystko, aby zaprezentować się z najlepszej możliwej strony i dać dużo satysfakcji naszym kibicom oraz Partnerom: MaXgear, Auto Partner, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, Michelin, sieć stacji paliw Moya, IHome, IPlanet Care, Anest Iwata, YAK Space Living Experience. Zapraszam także na zapowiedzi i wieści z rajdu w programie Raport TVN TURBO.”

Zobacz także: Rajd Świdnicki 2023: 86 załóg na otwarcie sezonu

Daniel Siatkowski: „Świdnica to miejsce, gdzie prawie zawsze rozpoczynamy nowy rajdowy sezon. Będzie to dla mnie 12 start w Rajdzie Świdnickim, więc nie ma tu mowy o „poznawaniu” tras i zdobywania doświadczenia. Nowością jest dla nas samochód. W zespole pojawiła się Skoda Fabia Rally2 Evo, z którą zaprzyjaźnialiśmy się podczas testów. Oczekiwania są takie, aby dobrze wejść w rajdowy rok 2023 i z każdego rajdu przywozić pozytywne wspomnienia. Chcielibyśmy unikać przygód, które w minionym sezonie się przytrafiały. Wiem, że sezon rozpoczniemy z przyzwoitym tempem, a później to już będzie z górki. Skoda fabia Rally2 Evo od APR Motorsport zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jeździliśmy w strugach deszczu po mokrej nawierzchni oraz po błocie.  Łukasz szybko złapał feeling auta i to jest ważne. Patrząc na listę zgłoszeń, na której znajduje się 12 konkurentów w podobnych samochodach Rally2/R5, wiem, że będzie co robić. Do zobaczenie na odcinkach nowego sezonu!”