Cała tylna oś odpadła z ciężarówki NASCAR

Do niezwykłej sytuacji doszło podczas sobotniego wyścigu NASCAR Truck Series na torze Circuit of the Americas. Marco Andretti zgubił całą tylną oś swojej ciężarówki.

Wnuk mistrza świata Formuły 1 i zwycięzcy Indianapolis 500 startuje w tym roku w największej jak dotąd liczbie wyścigów NASCAR, dokładając do swojego programu po raz pierwszy tory owalne.

W ten weekend największa amerykańska seria wyścigowa jeździ jednak po torze Circuit of the Americas w Austin, gdzie rozgrywane jest też Grand Prix Stanów Zjednoczonych Formuły 1. Andretti startuje ciężarówką Chevroleta ekipy Roper Racing.

Jego udział w sobotnim wyścigu zakończył się drastycznie na 41. okrążeniu, gdy z jego ciężarówki odpadła cała tylna oś. Ta zaskakująca sytuacja spowodowała wywieszenie czerwonej flagi na przedostatnim okrążeniu wyścigu.

O ile wyścigi dwóch niższych dywizji NASCAR – Truck Series i Xfinity – zostały rozegrane w sobotę, w niedzielę pozostał jeszcze wyścig głównej serii Cup Series, z udziałem byłego kierowcy F1 Kamuiego Kobayashiego. Transmisję przeprowadzi kanał Motowizja.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.