czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIECeny paliwa poniżej 7 zł za litr? To możliwe

Ceny paliwa poniżej 7 zł za litr? To możliwe

Ceny paliwa cały czas spadają. Dlatego już niebawem kierowcy oraz ich portfele, będą mogli odetchnąć. Jeszcze w tym tygodniu powinna wzrosnąć liczba stacji, na których benzyna będzie kosztować mniej niż 7 złotych za litr. Jest tylko jeden haczyk w tej sprawie.

W ostatnim tygodniu hurtowe ceny benzyny PB95 oraz oleju napędowego spadły o 28 gr/l netto oraz 12 gr/l netto. Obniżki cen w hurcie to efekt umocnienia złotówki oraz spadku cen produktów naftowych na rynku ARA w skali tygodnia o 4-5 proc. Zdaniem analityków BM Reflex ostatni tydzień lipca może przynieść dalszy spadek średniego, detalicznego poziomu cen benzyny Pb95 o 10-20 gr za litr oraz diesla o 5-7 groszy.

Zobacz: Od jutra promocja na stacjach Orlen. Tańsze paliwo dla wybranych

W tej chwili średnie detaliczne ceny benzyny Pb95 oraz diesla w Polsce to 7,40 zł/l oraz 7,60 zł/l. W skali tygodnia benzyna potaniała średnio o 18 gr/l natomiast olej napędowy o 4 gr/l. Średnia detaliczna cena autogazu wynosi obecnie 3,38 zł/l. W stosunku do rekordowego poziomu z pierwszego tygodnia czerwca – 7,97 zł/l benzyny PB95 – spadły o 56 groszy. W przypadku oleju napędowego obniżka wynosi o 28 groszy za litr.

Promocja 30 gr rabatu na każdym zatankowanym litrze paliwa obejmuje jest dostępna obecnie w ponad 3700 stacji paliw na terenie całego kraju. Jest to blisko 50 proc. całego rynku detalicznego w Polsce. Promocje oferują stacje koncernów krajowych, zagranicznych oraz niezależne sieci stacji paliw. Wykorzystując obniżki cen paliwa i rabaty, w niektórych miejscach można już zatankować benzynę bezołowiową poniżej 7 złotych za litr. Liczba takich miejsc będzie sukcesywnie rosnąć.

Przeczytaj koniecznie: Orlen ogłosił „wakacyjną promocję”. Znamy wysokość rabatu na paliwo!

Należy się spodziewać, że rosnąca liczba zakażeń koronawirusem oraz obawy związane z recesją wyraźnie wpłyną na oczekiwania dotyczące konsumpcji paliw. Zdaniem analityków rynku paliwowego, w następnych tygodniach prognozy tempa wzrostu popytu na ropę będą nadal korygowane w dół.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

SuperOES Tor Łódź 07.08.2022 – wyniki

SuperOES Tor Łódź 07-08-2022 wyniki
SuperOES Tor Łódź znów w akcji! 7 sierpnia zorganizowana została wakacyjna runda na usytuowanym w podłódzkiej Kiełminie...

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

NAJPOCZYTNIEJSZE