niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościChampions of the Future w czeskim Trzyńcu

Champions of the Future w czeskim Trzyńcu

Seria Champions of the Future rozegrała swoją drugą rundę w czeskim Trzyńcu. W zawodach wystartowali polscy kierowcy przygotowujący się do kolejnej eliminacji Kartingowych Mistrzostw Europy. „Czempioni” rozgrywają swoje spotkania bezpośrednio przed zawodami mistrzowskimi.

Siódemka Polaków rywalizowała tuż za naszą granicą w drugiej odsłonie międzynarodowej serii Champions of the Future, która jest bezpośrednim „zapleczem” Kartingowych Mistrzostw Europy. Trzech Polaków wystartowało w kategorii OK, czworo w klasie juniorskiej, ale w finale obserwowaliśmy tylko seniorów.

Finały były niezwykle szczęśliwe dla Oleksandra Bondareva z Ukrainy i wicemistrza świata i Europy Joe Turneya z Wielkiej Brytanii, którzy wygrali w swoich kategoriach.
Najbliżej ścisłej czołówki był polski wicemistrz świata Jan Przyrowski, który zanotował 7. lokatę w OK. Pozycję 21. zajął Maciej Gładysz po dobrej jeździe w finale (+P10). Gustaw Wiśniewski uplasował się na 25. miejscu nie kończąc zawodów.

Walka w finałowym wyścigu była niezwykle zacięta i wyrównana. Kierowcy rozpoczęli od deszczowych treningów, kwalifikacje pojechali „na suchym”, by decydujące wyścigi zostały rozegrane znów w mokrych warunkach. Pełnię swoich umiejętności pokazało w decydującym wyścigu kilku zawodników, a wśród nich Maciej Gładysz, który przesunął się o 10 pozycji. Jednak najskuteczniejszym kierowcą finału był mistrz świata Brazylijczyk Mattheus Morgatto, który w trakcie 25 okrążeń przesunął się o 23. pozycje do przodu, jadąc niezwykle czysto. Warto wspomnieć, że Joe Turney również znacznie przesunął się w klasyfikacji notując na mecie dość znaczną przewagę. Brytyjczyk wystartował z 14. miejsca.
Sędziowie ukarali po wyścigu finałowym aż 18 zawodników.

Klasyfikacja OK
1. Joe Turney (GBR) +P13 +5s
2. Gabriel Gomez (ITA) +3.110 -P1
3. Kean Nakamura-Berta (JAP) +4.759 -P1 +5s
4. Nathan Tye (GBR) +7.949 +P3
5. Tomass Stolcermanis (LAT) +8.842 -P2 +5s

7. Jan Przyrowski (POL) +11.609 +P1
21. Maciej Gładysz (POL) +43.560 +P10 +5s
25. Gustaw Wiśniewski (POL) DNF

W finale OK Junior naszych kierowców zabrakło. Najbliżej awansu do grupy finałowej była Klara Kowalczyk, która po kwalifikacjach zanotowała 38. miejsce. Borys Łyżeń był 55., Wojciech Woda 63, a Morgan Knudsen 70.
Wygrał po znakomitej jeździe ukraiński kierowca Oleksandr Bondarev, który finiszował przed Brytyjczykiem Noahem Wolfe i Iacoppo Martinese z Włoch.

Klasyfikacja OK Junior
1. Oleksandr Bondarev (UKR) +P5
2. Noah Wolfe (GBR) +4.616 +P6
3. Iacoppo Martinese (ITA) +8.399 +P8
4. Dries Van Langendonck (BEL) +9.015 +P8
5. Alfie Slater (GBR) +12.240 -P3

Kartingowe Mistrzostwa Europy odbędą się w czeskim Trzyńcu 18 maja. Będzie to druga z czterech rund europejskiego cyklu mistrzowskiego.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here