Charytatywne Rally Taxi wraca do Żegociny

988
Rally Taxi
fot. Organizatorzy Rally Taxi

Rally Taxi, impreza towarzysząca charytatywnej akcji „Gramy dla…” powraca do Żegociny! W tym sezonie przedstawiciele świata motorsportu zbierają pieniądze dla Zuzi Tarkowskiej, cierpiącej na zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Na miejscu nie zabraknie emocji i zawodników z najważniejszych czempionatów!

„Pomagać jest rzeczą ludzką”. To hasło, które od kilku lat przyświeca organizatorom akcji „Gramy dla…” oraz autorom motorsportowej inicjatywy Rally Taxi. W tym roku pasjonaci automobilizmu znów połączą swoje siły w szczytnym celu. 30 kwietnia w Żegocinie (powiat bocheński) sympatycy rajdów, wyścigów, driftu, cross country i stuntu zawalczą o zdrowie Zuzi, zbierając środki na jej leczenie oraz rehabilitację. To inicjatywa, którą warto wspierać!

Rally Taxi po raz trzeci!

Tradycyjnie, organizator przygotował zróżnicowany, asfaltowo-szutrowy „odcinek specjalny” o długości przeszło 2 kilometrów. Podobnie jak w minionych latach, darczyńca, który wrzuci do puszki określoną wcześniej kwotę będzie mógł zasiąść na prawym fotelu wybranej przez siebie maszyny, wybierając się na pełną emocji przejażdżkę. Na miejscu odbędą się również specjalne licytacje. Jak na razie najciekawszym kąskiem jest prezent od Grzegorza Grzyba. Kibic z najhojniejszą ofertą zostanie zaproszony na testy, i przejedzie się… Skodą Fabią R5! Swoją cegiełkę dokłada również rodzimy oddział M-Sportu. Zwycięzca osobnej licytacji uda się na Mazury, aby przed startem Rajdu Polski zasiąść na prawym fotelu Jona Armstronga.

W Żegocinie pojawią się między innymi Maciej Gaca, Janusz Knopt, Tomasz Pławecki, Jurek Smagała, Łukasz Murzyn, Mateusz Masełko, Michał Anaszkiewicz, Dominik Momola, Patryk Śmietana, Andrzej Lenczowski, Kuba Górka, Tomasz Zieliński, Marcelina Czepiel, Zbyszek Kotarba i Kacper Wróblewski. Lista zawodników powiększa się praktycznie z każdym dniem. Fani widowiskowej jazdy w poślizgu będą mogli podziwiać przejazdy ekipy Git Familia Drift. Jeśli preferujecie jednoślady, Waszą uwagę przykuje na pewno zaplanowany pokaz stuntu.

Rally Taxi odbędzie się 30 kwietnia w centrum Żegociny, od godziny 9:30 do 15:30. Tuż po motorsportowych przejazdach zaplanowano też dalszą, typowo koncertową część imprezy.

fot. Gramy dla – oficjalny profil Facebook

Motorsport na pomoc Zuzannie

Bohaterką tegorocznej edycji jest mieszkanka Żegociny, Zuzia Tarkowska. 5-latka cierpi na zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, które uniemożliwiają samodzielne poruszanie, siedzenie, czy wypowiadanie się. Dziewczynka ma również poważne problemy ze wzrokiem. Zuzia wymaga całodobowej opieki, specjalistycznej rehabilitacji i ciągłych wizyt lekarskich. Niestety, wada genetyczna hamuje prawidłowy rozwój dziecka, a próby zapewnienia córce godnego życia są potężnym kosztem dla rodziców… Poza leczeniem, walka o zdrowie Zuzi wymaga zakupu specjalistycznych pionizatorów, profesjonalnych ortez czy siedzisk. Wielką rolę gra również czas. Wyłącznie szybka pomoc jest w stanie przywrócić Zuzi dzieciństwo…

Organizatorzy imprezy, lokalne władze i wolontariusze liczą na wielkie serca darczyńców. W roku 2019 udało się zebrać przeszło 55 000 złotych. W 2020 112 000 złotych, a w 2022 aż 300 000 złotych! Trzymamy zatem kciuki, żeby tegoroczne wyniki były równie imponujące!

Historia przepełniona dobrocią

„Gramy dla…” to akcja charytatywna organizowana w Żegocinie już od 2019 roku. W 2020 roku pomocną dłoń wyciągnęła również miejscowa, motorsportowa brać. Tak narodził się projekt Rally Taxi, w którym mieszkańcy po wpłaceniu odpowiednich datków mogą poczuć sportowe emocje na własnej skórze, spotykając czołowe gwiazdy rodzimego motorsportu.

W 2020 roku Rally Taxi zagrało dla Krzysia cierpiącego na zespół Phelana-McDermida, zaś w ubiegłym roku pomogło Dawidowi, który walczył z nowotworem pnia mózgu… Niestety, impreza nie odbyła się w 2021 roku, akcji przeszkodziła pandemia oraz surowe restrykcje. Na przestrzeni ostatnich lat Rally Taxi przyciągało znakomitych gości. Na miejscu pojawiał się między innymi Kacper Wróblewski, kierowca rajdowy Orlen Teamu, czy Mery Czepiel, która w sezonie 2022 zdobyła koronę WSMP w klasie D4 2000 N/A (Honda Civic Type-R).

Wszystkie informacje o tegorocznej odsłonie Rally Taxi znajdziecie na stronie „Gramy dla”. O harmonogramie imprezy oraz ostatecznej liście gości poinformujemy na rallyandrace.pl.