Charytatywny SuperOES rozpoczął sezon na Torze Poznań

31
Fot. Tomasz Szwajkowski

W niedzielę na Torze Poznań zorganizowany został Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze dla fundacji zaczęto zbierać już dzień wcześniej, podczas pierwszego tegorocznego Kryterium SuperOES.

Dochód z organizacji specjalnej edycji Kryterium SuperOES Mistrzostw Okręgu Poznańskiego został w całości przekazany na cele charytatywne. Do udziału zgłosiło się aż 89 uczestników, w tym startujący poza klasyfikacją zawodnicy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, reprezentujący Automobilklub Wielkopolski.

Najlepiej na dystansie czterech prób sprawnościowych poradził sobie Jacek Tarazewicz, który jako jedyny uzyskał łączny wynik poniżej 12 minut. Spośród gości, najszybszy był Aleks Sówka.

Pełne wyniki 1. Kryterium SuperOES 2024 znajdziecie pod tym linkiem.

Była to pierwsza z siedmiu imprez zaliczanych do tegorocznych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego. Kolejna runda została zaplanowana 17 lutego. Kolejne dwie okazje do rywalizacji będą w marcu, po czym nastąpi przerwa do października.

Poza rundami zaliczanymi do cyklu, na Torze Poznań zostanie zorganizowany jeszcze dodatkowy, SuperOES Wigilijny w połowie grudnia.

Więcej informacji na temat Toru Poznań oraz imprez organizowanych na jedynym polskim obiekcie posiadającym homologację FIA znajdziecie w dedykowanej zakładce na stronie RALLY and RACE.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.