Choinkowo rajdowe produkcje filmowe

fot. Girardo & Co.

To już niemal tradycja jak „Kewin Sam w Domu” w telewizji polsat. Różne firmy czy zespoły tworzą choinkowo świąteczne produkcje video prześcigając się w pomysłach na rajdowe klimaty. Wybraliśmy najciekawsze, jest też polski akcent w tej nieoficjalnej rywalizacji.

Prym wiedzie tutaj firma Girardo & Co zajmująca się kolekcjonerskimi autami sportowymi. Wyprodukowała już kilka produkcji z udziałem rajdowych klasyków czyli Subaru Impreza WRC, Lancia 037 czy Audi S1 quattro.

Najnowsza produkcja z roku 2021 została nakręcona z wykorzystaniem Lancii Stratos. Więc do zacnego grona klasyków dołączyło kolejne legendarne auto:

Wyzwanie podjął również Adrian Chwietczuk, który Skodą Fabią R5 również wybrał się po choinkę. Dodatkowo zorganizował codrive dla Świętego Mikołaja:

Choinkę dowieziono też 900 konnym Pro4 truck po amerykańskich bezdrożach i skacząc na kilka metrów po szutrowych hopach. Drzewko dojechało do celu już niemal bez igieł.

Elfy za to używają do dostarczenia choinki Toyoty GT86 czy jak kto woli Subaru BRZ:

Wszystkie produkcje są bardzo efektowne i cieszą z dodatkowego wykorzystania aut sportowych w ponadczasowych filmach. Jednak mimo świątecznego klimatu łączy je również brak śniegu.

Z problemem poradzono sobie w produkcji RedBulla gdzie zabrano Ferrari F40 w góry i uzbrojono w łańcuchy.