Mistrz Europy sprzed dwóch lat poinformował, że wraz z zespołem SMX wystartuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, zaczynając swój program startów od Rajdu Chorwacji.
Dzięki pozyskaniu nowych partnerów sytuacja finansowa pozwoliła na taki krok wejścia do światowego czempionatu. Brytyjczyk już w ten weekend stanie na starcie 68. Rallye Sanremo, aby po rocznej przerwie ponownie zasiąść w Skodzie Fabii, ale tym razem w specyfikacji Rally2 Evo.
Program startów obejmuje minimum sześć rund w kategorii WRC 3 natomiast przyszłorocznym celem są starty w klasie WRC2.
,,Pandemia zamknęła wszystkie możliwości, ale nigdy się nie poddałem i
nigdy nie przestałem wierzyć, że moje marzenie się spełni. Jestem tak szczęśliwy, że mam taką szansę” – mówi Chris Ingram
Debiut Ingrama na trasach WRC jest coraz bliski, ponieważ zostało zaledwie 15 dni do wznowienia rywalizacji najlepszych załóg na świecie.