Citroen C3 Rally2 przejdzie rewolucję. Dużo ulepszeń technicznych

Citroen C3 Rally2
Citroen C3 Rally2

Citroen C3 Rally2 przejdzie szereg ulepszeń technicznych. Odświeżona rajdówka pojawi się na odcinkach specjalnych jeszcze w tym sezonie.

Citroen C3 Rally2 zadebiutował w rajdach w 2018 roku jako model przygotowany w specyfikacji R5. W sezonie 2021 przeszedł szereg modyfikacji, żeby dostosować się do wymogów Rally2, zgodnej z najnowszą piramidą rajdową wprowadzoną przez FIA.

Przeczytaj koniecznie: Mads Ostberg gotowy do walki w ERC. Pokazał nowego Citroena

Francuzi nie zamierzają spoczywać na laurach. Auto otrzyma kolejne ulepszenia w zakresie silnika, skrzyni biegów zawieszenia, a także aerodynamiki.

 

Prace nad takim samochodem nigdy się nie kończą. Ulepszamy go w najdrobniejszych szczegółach, podobnie jak to było w modelach Xsara, C4, DS3 i C3, startujących w WRC. Tym razem będzie to ogólny pakiet poprawek, związany z pracą silnika i oprogramowaniem. Poprawimy zawieszenie, aerodynamikę oraz pracę dyferencjałów. – wyjaśnił Didier Clément, szef działu Citroën Customer Racing.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Aktualizacje będą wprowadzane sukcesywnie w ramach sezonu, a kierowcy będą mogli sprawdzić samochód z poprawkami jeszcze podczas tegorocznych startów. Yohan Rossel, Yoann Bonato, Stéphane Lefebvre i Alejandro Cachón, mieli okazję sprawdzić samochód podczas sesji testowych. Wykorzystano ich doświadczenie za kierownicą, żeby stworzyć jak najbardziej uniwersalny pojazd dla wymagających.

Zobacz: Toyota GR Yaris Rally2 zakończyła testy. Przełamie dominację Skody?

W tegorocznej stawce WRC2 pojawiło się pięciu producentów: Citroen, Ford, Hyundai, Skoda i Volkswagen. W przyszłym roku dołączy do nich Toyota, pracująca nad modelem GR Yaris Rally2. Auto zakończyło już fazę intensywnych testów, ale teraz musi jeszcze zaliczyć homologację.

Citroen C3 Rally2
Citroen C3 Rally2