piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaRajdyCitroen C3 Rally2 przejdzie rewolucję. Dużo ulepszeń technicznych

Citroen C3 Rally2 przejdzie rewolucję. Dużo ulepszeń technicznych

Citroen C3 Rally2 przejdzie szereg ulepszeń technicznych. Odświeżona rajdówka pojawi się na odcinkach specjalnych jeszcze w tym sezonie.

Citroen C3 Rally2 zadebiutował w rajdach w 2018 roku jako model przygotowany w specyfikacji R5. W sezonie 2021 przeszedł szereg modyfikacji, żeby dostosować się do wymogów Rally2, zgodnej z najnowszą piramidą rajdową wprowadzoną przez FIA.

Przeczytaj koniecznie: Mads Ostberg gotowy do walki w ERC. Pokazał nowego Citroena

Francuzi nie zamierzają spoczywać na laurach. Auto otrzyma kolejne ulepszenia w zakresie silnika, skrzyni biegów zawieszenia, a także aerodynamiki.

 

Prace nad takim samochodem nigdy się nie kończą. Ulepszamy go w najdrobniejszych szczegółach, podobnie jak to było w modelach Xsara, C4, DS3 i C3, startujących w WRC. Tym razem będzie to ogólny pakiet poprawek, związany z pracą silnika i oprogramowaniem. Poprawimy zawieszenie, aerodynamikę oraz pracę dyferencjałów. – wyjaśnił Didier Clément, szef działu Citroën Customer Racing.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Aktualizacje będą wprowadzane sukcesywnie w ramach sezonu, a kierowcy będą mogli sprawdzić samochód z poprawkami jeszcze podczas tegorocznych startów. Yohan Rossel, Yoann Bonato, Stéphane Lefebvre i Alejandro Cachón, mieli okazję sprawdzić samochód podczas sesji testowych. Wykorzystano ich doświadczenie za kierownicą, żeby stworzyć jak najbardziej uniwersalny pojazd dla wymagających.

Zobacz: Toyota GR Yaris Rally2 zakończyła testy. Przełamie dominację Skody?

W tegorocznej stawce WRC2 pojawiło się pięciu producentów: Citroen, Ford, Hyundai, Skoda i Volkswagen. W przyszłym roku dołączy do nich Toyota, pracująca nad modelem GR Yaris Rally2. Auto zakończyło już fazę intensywnych testów, ale teraz musi jeszcze zaliczyć homologację.

Citroen C3 Rally2
Citroen C3 Rally2

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here