poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościCiviche EG911 - fuzja Hondy Civic i... Porsche 911

Civiche EG911 – fuzja Hondy Civic i… Porsche 911

Nie przecierajcie oczu, ten twór naprawdę istnieje. W Tajlandii zbudowano Civiche EG911 – hybrydę Porsche 911 993 oraz… Hondy Civic piątej generacji (EG). Ba, samochód można kupić!

Historia pokazuje, iż wyobraźnia człowieka pozwala na wygenerowanie nieograniczonych kreacji, często wręcz nielogicznych, szalonych z definicji. Nie inaczej jest także w świecie motorsportu oraz szeroko rozumianej motoryzacji. Aby nie szukać odległych przykładów, niedawno pokazano projekt „Porschbaru” – hybrydę Porsche 911 oraz Subaru Imprezy. W Polsce również nie mamy się czego wstydzić, a na rodzimym poletku króluje bowiem fuzja Fiata 126p, również z kultowym motorem japońskiej legendy rajdów. Pewną poprzeczkę ustanawia jednak nowy projekt z Tajlandii, nazwany nieoficjalnie jako… Civiche EG911.

fot. mozy_3dcustom – oficjalny profil Instagram

Japońsko-niemiecki eksperyment

Przód samochodu został całkowicie przemodelowany, i przynajmniej na fotografiach, do złudzenia przypomina front sportowego Porsche 993. Niestety, nie udało się zamontować oryginalnych lamp przednich, które zastąpiono odpowiednikiem w technologii LED. Cóż, „garażowy” charakter projektu zdradzają jego boki oraz tył. Tu pozostawiono fabryczne szyby oraz drzwi, a na tylnej klapie pojawiły się nieco dziwne, okrągłe lampy. Co ciekawe, samochód jest obecnie na sprzedaż. Nie znaleźliśmy jednak ceny, ani tajskiego ogłoszenia. Nie wiemy też co siedzi pod maską tego samochodu, i czy doszło do modyfikacji w mocy.

Wszystkie zdjęcia tej… dziwacznej maszyny znajdziecie na Instagramie mozy_3dcustom.

Carlo Abarth
31 marca 1949 roku założyłem przedsiębiorstwo motoryzacyjne sygnowane własnym nazwiskiem. Stworzyłem dziesiątki świetnych, pełnych duszy samochodów... A dzisiaj piszę dla Rally and Race. Nie tylko o maszynach z emblematem skorpiona na masce.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here