środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasoweClio Cup w czeskim Moście

Clio Cup w czeskim Moście

Już w ten weekend na czeskim torze wyścigowym w miejscowości Most odbędą się kolejne zmagania pucharu wyścigowego Clio Cup Central Europe, w których udział weźmie 15-letni Szymon Ładniak z Lublina.

Zawodnik Automobilklubu Wschodniego zna już ten obiekt, bowiem w poprzednim sezonie wywalczył tutaj trzecie miejsce w markowym serialu Kia. Tegoroczne rozgrywki Clio Cup wchodzą w decydującą fazę, a do końca sezonu pozostały jedynie trzy weekendy wyścigowe. Finał serii zaplanowano na początku listopada na francuskim torze Paul Ricard.

W sobotę, 1 sierpnia o godz. 16.05 odbędzie się w Moście pierwszy z dwóch wyścigów weekendowych Clio Cup. Drugi wystartuje dzień później o godz. 11.25.

Szymon Ładniak: Mimo iż czuje się dobrze na czeskim torze w Moście i znam już ten obiekt z poprzedniego sezonu, to pilnie przygotowywaliśmy się z całym zespołem do kolejnej rundy Clio Cup. Powróciłem do stałych treningów fizycznych, a mechanicy zajęli się moim samochodem, w którym po poprzednich wyścigach trzeba było ustawić zawieszenia i wymienić profilaktycznie piasty z kół z uwagi na wysokie tarki na tym obiekcie. Lubię ten tor, odbyłem już na nim sesje treningowe na mokrej i suchej nawierzchni. Raz do roku zgodnie z regulaminem serii można przed wyścigami więcej potrenować i właśnie teraz skorzystałem z tego przywileju. Trzymajcie kciuki w ten weekend podczas obu wyścigów!

Autodrom Most uważany jest za tor wymagający i dość szybki. Przewyższenia sięgają tutaj 12 metrów, a jego długość wynosi 4,2 km. Najdłuższa prosta ma niemal 800 metrów. Relację w obu wyścigów można oglądać na profilu FB i kanale YT Clio Cup.

Sponsorami Szymona Ładniaka są w tym sezonie: Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Lubelskie Smakuj życie, Dom na Podwalu i Virtual Telecom.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

V Runda Puchar Toru Modlin – zapisy

Puchar Toru Modlin
Informujemy Was o zapisach na V rundę Pucharu Toru Modlin 2021. Odbędzie się 3 października, wpisowe wynosi...

Rajdowa brać żegna dziś Agnieszkę Pyrę

Już dzisiaj o godzinie 18:00 w Trójmieście odbędzie się rajdowe pożegnanie Agnieszki Pyry, pilotki zmarłej tragicznie podczas...

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

NAJPOCZYTNIEJSZE