czwartek, 23 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasoweClio Cup w czeskim Moście

Clio Cup w czeskim Moście

Już w ten weekend na czeskim torze wyścigowym w miejscowości Most odbędą się kolejne zmagania pucharu wyścigowego Clio Cup Central Europe, w których udział weźmie 15-letni Szymon Ładniak z Lublina.

Zawodnik Automobilklubu Wschodniego zna już ten obiekt, bowiem w poprzednim sezonie wywalczył tutaj trzecie miejsce w markowym serialu Kia. Tegoroczne rozgrywki Clio Cup wchodzą w decydującą fazę, a do końca sezonu pozostały jedynie trzy weekendy wyścigowe. Finał serii zaplanowano na początku listopada na francuskim torze Paul Ricard.

W sobotę, 1 sierpnia o godz. 16.05 odbędzie się w Moście pierwszy z dwóch wyścigów weekendowych Clio Cup. Drugi wystartuje dzień później o godz. 11.25.

Szymon Ładniak: Mimo iż czuje się dobrze na czeskim torze w Moście i znam już ten obiekt z poprzedniego sezonu, to pilnie przygotowywaliśmy się z całym zespołem do kolejnej rundy Clio Cup. Powróciłem do stałych treningów fizycznych, a mechanicy zajęli się moim samochodem, w którym po poprzednich wyścigach trzeba było ustawić zawieszenia i wymienić profilaktycznie piasty z kół z uwagi na wysokie tarki na tym obiekcie. Lubię ten tor, odbyłem już na nim sesje treningowe na mokrej i suchej nawierzchni. Raz do roku zgodnie z regulaminem serii można przed wyścigami więcej potrenować i właśnie teraz skorzystałem z tego przywileju. Trzymajcie kciuki w ten weekend podczas obu wyścigów!

Autodrom Most uważany jest za tor wymagający i dość szybki. Przewyższenia sięgają tutaj 12 metrów, a jego długość wynosi 4,2 km. Najdłuższa prosta ma niemal 800 metrów. Relację w obu wyścigów można oglądać na profilu FB i kanale YT Clio Cup.

Sponsorami Szymona Ładniaka są w tym sezonie: Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Lubelskie Smakuj życie, Dom na Podwalu i Virtual Telecom.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

IX SuperOES Kielce – mapa próby

IX Superoes Kielce
IX SuperOES na Torze Kielce już pojutrze! W sobotę 24 września. Pojawiła się mapa próby. Znów będzie...

Toyota Gazoo Racing z nową bronią na Dakar 2022

TOYOTA GAZOO Racing wystawi cztery załogi w nadchodzącym Rajdzie Dakar, który wystartuje 2 stycznia 2022 roku w...

NAJPOCZYTNIEJSZE