poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościCobra Lajtowo Puchar 4x4 – harmonogram, zapowiedź

Cobra Lajtowo Puchar 4×4 – harmonogram, zapowiedź

Pasjonaci turystyki terenowej i jazdy po dach w błocie zjeżdżają się dzisiaj do Sokołowa Podlaskiego, by wziąć udział w drugiej edycji zawodów Cobra Lajtowo Puchar 4×4. Czekają na nich nie tylko kiełbaski i piękne widoki, ale głównie karkołomne próby w poszukiwaniu upragnionych pieczątek.

Jak mówią sami organizatorzy, impreza stworzona jest przez pasjonatów dla pasjonatów i ma odpowiadać na potrzeby właścicieli terenowych maszyn. Jej głównym celem jest dobra zabawa w piasku, błocie i przy ognisku. Uczestników łączy też miłość do samochodów terenowych w przeróżnym wydaniu – od turystyki (czyli aut niemal seryjnych), po „moty” i autorskie projekty, gotowe wjechać w każdą dziurę na ziemi.

Turystycznie i „hardcorowo”

Drugą edycję terenowych zmagań organizatorzy przygotowali dla czterech klas: Turystyk, Walka, Proto i Quad. Załogi oczywiście nie muszą bać się o stopień trudności wyznaczonych prób sportowych. Wszystkie zadania ekipa Offroad Piaseczno przygotowała niezwykle skrupulatnie i z pomysłem, odpowiednio „skomplikowane” dla wybranej klasy. Jedni będą więc „zwiedzać” urocze zakątki województwa mazowieckiego, drudzy walczyć z każdą przeciwnością terenu w zdobyciu czarnych kleksów.

Organizatorzy Cobra Lajtowo Puchar 4×4 kierują swoją imprezę do całych rodzin. Mile widziani są najmłodsi adepci off-roadu, bo dla nich czekają specjalne dyplomy czy medale. Podczas zawodów nie zabraknie też krótkiej lekcji historii i nauki, o regionie, bezpieczeństwie i wspólnej pasji do terenówek.

Zadania nie tylko w „piaskownicy”

Na uczestników imprezy czeka ponad 80 kilometrów jazdy po okolicznych, malowniczych bezdrożach, z bazą rajdu w Sokołowie Podlaskim. Oprócz prób technicznych dla najbardziej zaawansowanych projektów 4×4, kierowcy spotkają się z zadaniami sprawnościowymi (strzelanie do celu, test sprawności fizycznej) oraz zagadkami o regionie.

Metę rajdu zaplanowano na godzinę 20:00.

HARMONOGRAM IMPREZY:

  • 07:30 – otwarcie biura imprezy, rejestracja załóg, rozdanie materiałów sponsorskich, plombowanie kart
  • 08:30 – Odprawa zawodników, podstawowe szkolenie zawodników z zakresu pierwszej pomocy
  • 09:00 – Start
  • 18:00 – zamykanie limitu czasowego, integracja
  • 20:00 – ogłoszenie wyników, rozdanie nagród dyplomów
Michał Jasińskihttp://www.modelmania.pl/
Dziecko w dorosłym wydaniu. Od lata zakochany w motorsporcie w skali 1/10. Pierwszy kierowca fabrycznego zespołu Subaru Poland RC Team. Autor wielu zdalnie sterowanych replik samochodów rajdowych, rallycrossowych i terenowych oraz twórca marki Modelmania.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here