środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościCorvette zbuduje pierwszą kliencką wyścigówkę

Corvette zbuduje pierwszą kliencką wyścigówkę

Chevrolet Corvette to bardzo charakterystyczny samochód, który bardzo rzadko uczestniczył w wyścigach przybrany w inne kolory niż te fabrycznego zespołu Corvette Racing. Amerykańska marka dotychczas nie budowała samochodów na sprzedaż, lecz to niedługo się zmieni.

W 2024 roku Corvette wejdzie bowiem do kategorii GT3. Inaczej niż w przypadku klas GT1 i GT2/GT3 – gdzie Corvette dotychczas się ścigały – przepisy zobowiązują producentów do zbudowania przynajmniej 10 egzemplarzy każdego modelu w przeciągu 12 miesięcy od homologacji oraz 20 egzemplarzy w okresie dwóch lat. Ma to zapobiec budowaniu drogich, wyspecjalizowanych prototypów wyłącznie na potrzeby zespołów fabrycznych, co praktykowała inna marka koncernu GM – Cadillac.

Kiedy więc w 2024 roku zadebiutuje model Corvette Z06 GT3.R, klienci z całego świata będą mogli składać zamówienia na nowe auta prosto z fabryki. Producent nie podał jak dotąd wielu istotnych szczegółów – chociażby ceny. Wiadomo jednak, że wyścigowy model będzie korzystać z dokładnie takiego samego nadwozia, co niedawno zaprezentowana seryjna Z06 oraz nieznacznie zmodyfikowanego seryjnego 5,5-litrowego silnika V8. Corvette zapewnia również, że ich pierwszy samochód GT3 będzie odpowiedni nie tylko dla profesjonalistów, ale również mniej doświadczonych kierowców.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE