środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiCosta Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego w tegorocznych siedmiorundowych Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA.

Dla polskiego zespołu będzie to trzeci kolejny rok rywalizacji w LMP2 na najwyższym poziomie. Kuba startuje w tej klasie od 2021 roku, a Fabio jeździł w zeszłym roku w European Le Mans Series. Albert jest nowym kierowcą zarówno w zespole, jak i w serii, ale ma na swoim koncie liczne sukcesy i niewątpliwie będzie wielkim atutem teamu.

Fabio startował w barwach zespołu w ELMS w 2022 roku. Ma duże doświadczenie w rywalizacji na najwyższym poziomie. Wnosi także bardzo dużo w kwestii prowadzenia zespołu, zarówno na torze, jak i poza nim, dzięki swoim doskonałym umiejętnościom technicznym i rzemiosłu wyścigowemu.

Albert ma na koncie imponujące występy w rozmaitych seriach wyścigowych od 2009 roku. Zdobywał tytuły w Formule Renault, Mégane Trophy Eurocup oraz International GT Open. Ostatnio hiszpański kierowca z kategorią platynową rywalizował w zespole Emil Frey Racing w ADAC GT Masters i GT World Challenge Endurance Cup, wygrywając w Zandvoort w zeszłym roku. Trzej kierowcy stworzą bardzo silny skład.

Od momentu dołączenia do Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA, Inter Europol Competition ukończył wszystkie z wyjątkiem dwóch spośród 12 rund, a równo połowę wyścigów ukończył w czołowej piątce. W 2023 roku zespół kontynuuje inwestycje w kluczowy personel i technologie, konsekwentnie czyniąc postępy.

Z nowym platynowo – złoto – srebrnym składem kierowców Inter Europol Competition rozpocznie sezon 2023 w marcu w Sebring. Na czerwiec planowany jest piąty start w wyjątkowej edycji 24h Le Mans, która odbędzie się w setną rocznicę pierwszego wyścigu, w tradycyjnym terminie w połowie czerwca. Sezon zakończy się podobnie jak w ubiegłych latach w listopadzie w Bahrajnie.

Sascha Fassbender, Team Manager: „To trzeci sezon w WEC dla naszego zespołu, a także dla Kuby. Wykonaliśmy dużo pracy w ciągu zimy, aby przygotować się do nadchodzącego sezonu. Mamy dwóch nowych kierowców – Fabio i Alberta. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że ta para dołączyła do nas. Cieszymy się, że Albert otworzy wraz z nami nowy rozdział swojej kariery w kategorii prototypów. Wspaniale jest również kontynuować współpracę z Fabio, który jeździł dla nas w ELMS w zeszłym roku. Chcemy zaliczyć udany trzeci sezon WEC, nasz ostatni w LMP2. Chcemy być na podium i wygrać kilka wyścigów!”

Fabio Scherer: „Jestem bardzo podekscytowany programem WEC. Wspaniale jest awansować do tej serii po sezonie z zespołem w European Le Mans Series. W zeszłym roku zrobiliśmy jako zespół wielkie postępy, co pokazał choćby spektakularny awans z końca stawki do czołówki podczas wyścigu na torze Spa Francorchamps. Udowodniliśmy, że mamy dobre tempo, nabraliśmy rozpędu, a wszyscy w zespole starali się dać z siebie wszystko. Wspaniale jest pozostać w zespole. Nadal uważam, że mamy duży potencjał do wykorzystania. To ekscytujące i myślę, że czeka nas konkurencyjny rok w walce o podium. Chcemy wykorzystać rozpęd z 2022 roku. To jest cel”.

Albert Costa: „Ściganie się w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA z zespołem Inter Europol Competition to dla mnie to fantastyczne posunięcie, a samochód LMP2 to spełnienie marzeń! Jazda w kategorii prototypów była zawsze moją ambicją, dlatego nie mogę się już doczekać, aby zacząć, nauczyć się jak najwięcej i cieszyć się tym rozdziałem w moim życiu. Dziękuję zespołowi za tę szansę. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby odwdzięczyć się za zaufanie, jakim mnie obdarzono!”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here