Crash testy Tesli Cybertruck na szpiegowskich zdjęciach

313
Cybertruck
fot. Joe Tegtmeyer - oficjalny profil Facebook

Tesla Cybertruck miała stać się istną rewolucją w świecie pick-upów i miejskich „dostawczaków”. Przedstawiciele koncernu na czele z Elonem Muskiem zapewniali, iż pojazd o futurystycznym wyglądzie wyróżniać się będzie niebywałą trwałością i poziomem bezpieczeństwa, będąc praktycznie… „niezniszczalnym”. Jak jest w rzeczywistości? Pojawiły się pierwsze, szpiegowskie fotografie z testów zderzeniowych, wykonanych w fabryce Tesli w Teksasie.

Elon Musk zaprezentował Teslę Cybetruck w… 2019 roku. Ten ekscentryczny samochód wykonany ze stali nierdzewnej i hartowanego, wzmacnianego szkła miał trafić na rynek kilka miesięcy temu, ale premierę opóźniały rozmaite problemy techniczne. Dziś wydaje się, że Tesla ruszyła z kopyta – doniesienia zza wielkiej wody informują, iż premierowe egzemplarze maszyny zjechały z taśmy produkcyjnej. Pojawiły się również szpiegowskie fotografie z Teksasu, pokazujące uszkodzenia Cybetrucka po wewnętrznych crash testach.

Za zdjęcia zniszczonego Cybertrucka odpowiedzialny jest Joe Tehtmeyer, pilot drona, który przypadkiem zarejestrował uszkodzoną maszynę w Gigafactory Texas. Mimo iż zdjęcia nie są zbyt wyraźne wydaje się, że frunk (przedni bagażnik) odpowiednio zaabsorbował siłę uderzenia. Drzwi wyskoczyły ze swoich zawiasów, poduszki powietrzne wystrzeliły, część szyb roztrzaskała się. Nie znamy niestety prędkości, z którą Tesla uderzyła w przeszkodę.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.