środa, 10 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościCross-country na Barbórce

Cross-country na Barbórce

Barbórka gościła już wiele nietypowych pojazdów, w tym takich, które startują w innych dyscyplinach niż rajdy drogowe. Tym razem na trasie tej kultowej imprezy będzie można zobaczyć Polarisa RZR Pro XP, czyli pojazd, któremu na co dzień asfalt jest obcy. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team pokażą jednak, że pojazdy SSV dają sobie radę nie tylko w terenie, serwując kibicom trochę cross-country na Barbórce.

Świeżo upieczeni Mistrzowie Europy, Polski, Węgier i Czech nie zamierzają jeszcze odprowadzać swojej rajdówki do garażu. Tym razem sprawdzą swoje siły w zupełnie innym starciu niż dotychczas. Nie będzie to jednak byle jaka rywalizacja, ale 59. edycja Rajdu Barbórka, która jest symbolicznym zakończeniem sezonu sportów motorowych w Polsce. W tym krótkim rajdzie, składającym się z kilku odcinków specjalnych, odbywającym się corocznie w Warszawie i cieszącym się sporą popularnością, biorą udział kierowcy rajdowi, wyścigowi i rallycrossowi. Teraz także – za sprawą Kamena Rally Team – na trasie zobaczymy przedstawicieli rajdów terenowych!

– Bardzo lubimy nowe wyzwania, a ten rajd na pewno takim będzie. Dla mnie, jako pilota to duża zmiana, ponieważ w zawodach, w których na co dzień bierzemy udział, roadbooka dostajemy na chwilę przed startem. Tu mamy możliwość zapoznania się z trasą wcześniej i opisania jej po swojemu – mówi Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team.

Duet Białkowski / Baśkiewicz przejedzie warszawskie trasy Polarisem RZR Pro XP. Pojazd ten z silnikiem o pojemności 925 cm3 i mocą ponad 200 KM oraz ogromnym skokiem zawieszenia, przystosowany jest do najtrudniejszych terenów. Zespół fabryczny Polarisa w tym roku wystartował nim w 16 rajdach i przejechał ponad 8 tysięcy kilometrów. Warunki na trasach były jednak zgoła inne niż te, które czekają na nich w Warszawie.

– Każdy kolejny przejechany kilometr to dla nas cenne doświadczenie, które potem procentuje. Tym bardziej jeśli możemy sprawdzić siebie i sprzęt w innych okolicznościach niż zazwyczaj. Jednak poza zwykłą rywalizacją, której nie umiemy sobie odmówić, liczymy też na świetną zabawę i spotkania z innymi zawodnikami oraz naszymi kibicami. Chcielibyśmy też podziękować Organizatorom, że umożliwili nam start w tak prestiżowym Rajdzie – mówi kierowca, Tomasz Białkowski.

Już 3 i 4 grudnia zespół zaprasza do swojej strefy serwisowej i zapowiada, że ma na tę okazję przygotowane dla kibiców niespodzianki!

Mat. pras. ORLEN Team

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane

Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową prehistorią, na polskich trasach...

Lewis Hamilton o finale sezonu 2021: „Nie dam się oszukać w ten sposób”.

Lewis Hamilton przez wiele miesięcy nie komentował pełnego kontrowersji finału sezonu 2021 i wydawało się, iż Lewis...

Wracają szutry na Warszawskich Siekierkach

Pod koniec sierpnia w stołecznym kalendarzu imprez dla kierowców amatorów powróci klasyk. Dawno nieodwiedzana lokalizacja z efektownym...

NAJPOCZYTNIEJSZE