piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościCross-country na Barbórce

Cross-country na Barbórce

Barbórka gościła już wiele nietypowych pojazdów, w tym takich, które startują w innych dyscyplinach niż rajdy drogowe. Tym razem na trasie tej kultowej imprezy będzie można zobaczyć Polarisa RZR Pro XP, czyli pojazd, któremu na co dzień asfalt jest obcy. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team pokażą jednak, że pojazdy SSV dają sobie radę nie tylko w terenie, serwując kibicom trochę cross-country na Barbórce.

Świeżo upieczeni Mistrzowie Europy, Polski, Węgier i Czech nie zamierzają jeszcze odprowadzać swojej rajdówki do garażu. Tym razem sprawdzą swoje siły w zupełnie innym starciu niż dotychczas. Nie będzie to jednak byle jaka rywalizacja, ale 59. edycja Rajdu Barbórka, która jest symbolicznym zakończeniem sezonu sportów motorowych w Polsce. W tym krótkim rajdzie, składającym się z kilku odcinków specjalnych, odbywającym się corocznie w Warszawie i cieszącym się sporą popularnością, biorą udział kierowcy rajdowi, wyścigowi i rallycrossowi. Teraz także – za sprawą Kamena Rally Team – na trasie zobaczymy przedstawicieli rajdów terenowych!

– Bardzo lubimy nowe wyzwania, a ten rajd na pewno takim będzie. Dla mnie, jako pilota to duża zmiana, ponieważ w zawodach, w których na co dzień bierzemy udział, roadbooka dostajemy na chwilę przed startem. Tu mamy możliwość zapoznania się z trasą wcześniej i opisania jej po swojemu – mówi Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team.

Duet Białkowski / Baśkiewicz przejedzie warszawskie trasy Polarisem RZR Pro XP. Pojazd ten z silnikiem o pojemności 925 cm3 i mocą ponad 200 KM oraz ogromnym skokiem zawieszenia, przystosowany jest do najtrudniejszych terenów. Zespół fabryczny Polarisa w tym roku wystartował nim w 16 rajdach i przejechał ponad 8 tysięcy kilometrów. Warunki na trasach były jednak zgoła inne niż te, które czekają na nich w Warszawie.

– Każdy kolejny przejechany kilometr to dla nas cenne doświadczenie, które potem procentuje. Tym bardziej jeśli możemy sprawdzić siebie i sprzęt w innych okolicznościach niż zazwyczaj. Jednak poza zwykłą rywalizacją, której nie umiemy sobie odmówić, liczymy też na świetną zabawę i spotkania z innymi zawodnikami oraz naszymi kibicami. Chcielibyśmy też podziękować Organizatorom, że umożliwili nam start w tak prestiżowym Rajdzie – mówi kierowca, Tomasz Białkowski.

Już 3 i 4 grudnia zespół zaprasza do swojej strefy serwisowej i zapowiada, że ma na tę okazję przygotowane dla kibiców niespodzianki!

Mat. pras. ORLEN Team

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE