niedziela, 22 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiGSMPCrossKarty wyruszyły w góry - GSMP

CrossKarty wyruszyły w góry – GSMP

Zadebiutowały w zeszłym roku na torach rallycrossowych, a w tym roku już dotarły w Bieszczady. CrossKarty podczas 47 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zadebiutowały w GSMP.

Szalone bolidy, tak w skrócie można opisać CrossKarty. Lekkie pojazdy rurowe z silnikiem od ścigacza to widowiskowe maszyny, które wyciskają resztki umiejętności i siły z kierowcy, ale dają przy tym ogromną frajdę z jazdy.

Zobacz prezentację pojazdu w naszym archiwum

W Bieszczadach zobaczyliśmy te same pojazdy co ścigały się na zawodach Rallycross na Autodromie Słomczyn. Musiały jednak przejść drobne zmiany. Podstawa to różnice regulaminowe czyli dodatkowe bezpieczeństwo w postaci homologowanych gąbek w bakach oraz dodatkowo bieg wsteczny dla tych co go nie mieli. W motocyklach takiego biegu po prostu nie ma.

Z rzeczy praktycznych to twardsza sprężyna oraz utwardzone i obniżone zawieszenie. Największa wizualna zmiana do oczywiście opony. Na gładkie asfalty zastosowano miękką oponę typu slick dodatkowo nieco szerszą niż w zawodach rallycross.

Jeśli chodzi o formalności to zarówno rallycross jak i gsmp są dla zawodników z licencją BC więc przesiadka jest bezproblemowa.

 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19. Wyścig Górski Prządki – wyniki pierwszego dnia

W sobotę 21 maja wystartowała rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Obok krajowego czempionatu kierowcy rywalizowali w...

Tom Kristensson na czele Rajdu Podlaskiego

Szwed Tom Kristensson zakończył pierwszy dzień zmagań szutrowego 41. Rajdu Podlaskiego na pozycji lidera. Kacper Wróblewski jest...

Ekstaza Leclerca, Verstappen bez mocy!

Charles Leclerc po raz kolejny z pole position! Niestety, nie oglądaliśmy szalonej batalii do ostatniej sekundy, Verstappen...

Sędziowie przywracają „Kajto” na podium!

W końcu, doczekaliśmy się! Sędziowie przychylili się do apelu zespołu Lotos Rally Team i poprawili rezultat Polaków...

Elfyn Evans wygrywa poranny maraton

Toyota nie ma sobie równych na porannej pętli Rajdu Portugalii! Evans zwiększył przewagę nad Rovanperą, a na...

NAJPOCZYTNIEJSZE