poniedziałek, 18 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiGSMPCrossKarty wyruszyły w góry - GSMP

CrossKarty wyruszyły w góry – GSMP

Zadebiutowały w zeszłym roku na torach rallycrossowych, a w tym roku już dotarły w Bieszczady. CrossKarty podczas 47 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zadebiutowały w GSMP.

Szalone bolidy, tak w skrócie można opisać CrossKarty. Lekkie pojazdy rurowe z silnikiem od ścigacza to widowiskowe maszyny, które wyciskają resztki umiejętności i siły z kierowcy, ale dają przy tym ogromną frajdę z jazdy.

Zobacz prezentację pojazdu w naszym archiwum

W Bieszczadach zobaczyliśmy te same pojazdy co ścigały się na zawodach Rallycross na Autodromie Słomczyn. Musiały jednak przejść drobne zmiany. Podstawa to różnice regulaminowe czyli dodatkowe bezpieczeństwo w postaci homologowanych gąbek w bakach oraz dodatkowo bieg wsteczny dla tych co go nie mieli. W motocyklach takiego biegu po prostu nie ma.

Z rzeczy praktycznych to twardsza sprężyna oraz utwardzone i obniżone zawieszenie. Największa wizualna zmiana do oczywiście opony. Na gładkie asfalty zastosowano miękką oponę typu slick dodatkowo nieco szerszą niż w zawodach rallycross.

Jeśli chodzi o formalności to zarówno rallycross jak i gsmp są dla zawodników z licencją BC więc przesiadka jest bezproblemowa.

 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 runda Rallycross Słomczyn i 5 runda Autocross – harmonogram i bilety.

Ostatnie finałowe starcie Rallycross i Autocross już w ten weekend na Autodromie Słomczyn! Przed nami 7, finałowa i...

WRC Rajd Katalonii – asfaltowe prędkości

Zapraszamy na ciekawy materiał pokazujący jak niesamowicie radzą sobie kierowcy i ich maszyny na krętych drogach Katalonii....

To był finał ERX3 2021 z Litwinowiczem z pierwszej linii

Circuito Internacional de Montalegre w Portugalii gościł kierowców Mistrzostw Świata Rallycross i Mistrzostw Europy. Polskie barwy samotnie...

Zwroty akcji na Słowacji – zagraniczna runda Motul HRSMP dla Lutego i Celińskiego

To nie był wyłącznie słodki rajd dla duetu Luty/Celiński. Długa jazda za wolniejszymi rywalami i 20 sekund...

Kajetan Kajtenowicz po Rajdzie Hiszpanii 2021

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim szóstym starcie w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2021!...

NAJPOCZYTNIEJSZE