czwartek, 18 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyCyfrowy Rajd Norwegii na mecie

Cyfrowy Rajd Norwegii na mecie

26 graczy wzięło udział w Cyfrowym Rajdzie Norwegii, który był pierwszą rundą mistrzostw Motul HRSMP Digital. Wirtualna rywalizacja w klasycznych rajdówkach dostarczyła niesamowitych emocji. Dwóch najszybszych kierowców na mecie rozdzieliło niespełna osiem sekund.

Sezon Motul HRSMP Digital zainaugurował Zimowy Rajd Norwegii. Uczestnicy mierzyli się dwukrotnie z próbami Skaarsetsaga, Paalsrudvegen, Hamar Descent oraz Kantvegen – raz przejeżdżali je w dzień, a raz w nocy. Dla zawodników z Motul HRSMP była to nie lada gratka, by sprawdzić się za kierownicą w iście zimowych warunkach. W świecie realnym do tej pory jeszcze takiej możliwości nie mieli – cykl Motul HRSMP rozgrywany był głównie podczas rund asfaltowych, a w 2019 roku po raz pierwszy w kalendarzu pojawiła się runda szutrowa – PZM 76. Rajd Polski.

Do rywalizacji w pierwszej rundzie Motul HRSMP Digital przystąpiło 26 graczy. Zawodnicy startowali w trzech klasyfikacjach Motul HRSMP, Open oraz Gość. W rywalizacji Motul HRSMP najmocniej obsadzona była kategoria FIA 4 – pojechało w niej aż 14 aut, z czego 12 to były Audi Quattro Rallye. I to auto okazało się gwarantem sukcesu. W pierwszej rundzie triumfował Michał Pryczek, który w Motul HRSMP Digital startuje pod pseudonimem Il Harvester. O zwycięstwo stoczył pasjonujący bój z użytkownikiem MSR. Na mecie rajdu obu rozdzieliło niespełna osiem sekund. Pryczek był najszybszy w FIA 4 oraz został liderem Historycznej Klasyfikacji Generalnej.

W kategorii FIA 1 triumfował Andy Śruba w Lancii Fulvii, a Opel Kadett GT/E zapewnił załogom zespołu Wyprzedzamy Nowotwór Rally dwa najwyższe stopnie podium w FIA 2 – wygrał Wojciech Sroczyński przed Emilią Kotarską, czyli kierowca okazał się szybszy od swojej pilotki. W FIA 3 zwycięstwo odniósł użytkownik OBRSO za kierownicą Fiata 131 Abarth.

Sezon dopiero się rozkręca

Mistrzostwa Motul HRSMP Digital to inicjatywa zawodników rajdowych mistrzostw Polski realizowana pod auspicjami PZM, w ramach szeroko zakrojonego programu PZM Digital prowadzonego przez Podkomisję Nowych Technologii GKSS PZM. Sponsorem tytularnym jest firma Motul. Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Motul HRSMP Digital jest Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, prowadząca kampania społeczną „Wyprzedzamy nowotwór”.

Sezon Motul HRSMP Digital ma mieć osiem rund składających się z ośmiu odcinków specjalnych. Rywalizacja odbywa się na platformie Dirt3, która umożliwia rywalizację na komputerach oraz konsolach PS3 oraz Xbox360. Do klasyfikacji generalnych na koniec sezonu będzie liczyło się siedem startów, więc zawodnicy, którzy nie mogli wziąć udziału w pierwszym rajdzie wirtualnego sezonu, wciąż mogą dołączyć do rywalizacji i być w grze o końcowy triumf.

Kolejna runda Motul HRSMP Digital odbędzie się w drugiej połowie maja.

Po Cyfrowym Rajdzie Norwegii powiedzieli:

Michał Pryczek, kierowca rajdowy, zwycięzca pierwszej rundy Motul HRSMP Digital:

– Startując do pierwszej rundy MOTUL HRSMP Digital liczyłem na fajną rywalizację i dobrą zabawę. Nie zawiodłem się, ponieważ oddech zawodnika MSR czułem na plecach przez cały rajd. Gdy jego zespół opublikował zdjęcia sprzętu, którym dysponują, wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko. Ta presja spowodowała, że na większości odcinków udało się uzyskać rezultaty, który uplasowały mnie w top 10 światowych rankingów. Tego absolutnie się nie spodziewałem. Jest to duża motywacja na kolejne rajdy. Liczę na to, że MSR nie złoży broni, a różnica w naszych czasach będzie jeszcze mniejsza, jednak z korzyścią dla mnie. Dziękuję zespołowi eMTS Dzierżoniów za profesjonalną pracę na serwisach między pętlami oraz swojemu zespołowemu koledze Chojnemu za wspólną zabawę. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia w kolejnych rundach.

Emilia Kotarska, pilot rajdowy, członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową:

– Tegoroczna edycja kampanii „Wyprzedzamy nowotwór” wygląda nieco inaczej niż planowaliśmy, ale przecież dostosowanie się do zmieniających się warunków to jedna z ważniejszych umiejętności rajdowych. Szybko skompletowaliśmy sprzęt i podjęliśmy rajdowe wyzwanie w świecie cyfrowym. Jak się okazało pierwsza runda wypadła całkiem dobrze i jako „Wyprzedzamy Nowotwór Rally” zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Oczywiście wszystko po to, żeby znowu nagłośnić temat wczesnej diagnostyki choroby nowotworowej u dzieci i dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Pamiętajmy, że znajomość wczesnych objawów nowotworów u dzieci, obserwacja dziecka, samokontrola wśród młodzieży, tzw. bilanse pediatryczne – to jest ogromnie ważne i pomaga rozpoznać chorobę na wczesnym etapie, w fazie najlepiej poddającej się leczeniu.

Wojciech Sroczyński, kierowca rajdowy, dziennikarz:

– Rajdy w digitalu to może nie aż takie emocje jak w realnych rajdach, ale są doskonałym treningiem! Rajd Norwegii, podobnie jak całe Motul HRSMP jechaliśmy z dwoma przesłaniami: Pierwsze to oczywiście „Wyprzedzamy Nowotwór”, czyli walczymy o wczesna diagnostykę chorób nowotworowych u dzieci. Drugie, to przekaz do fanów e-rajdów. Róbcie licencje i ruszajcie na prawdziwe OS-y Motul HRSMP. Nie musi być drogo! W realu VW Golfa GTI budujemy za maks 20-25 tys. zł. To będzie replika wozu, którym Andrzej Koper wygrywał z mocniejszymi autami. A można jeszcze taniej. W cyklu pojedzie Łada Samara za 10-15 tys. zł. Da się! Zapraszamy!

Informacje o cyklu

MOTUL Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (HRSMP), to cykl rozgrywany pod egidą Polskiego Związku Motorowego w którym kierowcy i piloci rywalizują samochodami, które swoje największe triumfy święciły przed paroma dekadami. Są one historią rajdów, która od 2016 roku ożywa na polskich odcinkach specjalnych. W sezonie 2017 cykl ten uzyskał prestiżowe miano Mistrzostw Polski będące efektem profesjonalnej organizacji i nieustannie rosnącego zainteresowania ze strony zawodników. Rok 2018 przyniósł kolejne nowości – pięć z siedmiu rund było przeprowadzonych wraz z zawodami zaliczanymi do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym samym zawodnicy w rajdówkach sprzed lat pokonali te same odcinki specjalne, o takiej samej długości, co ich koledzy we współczesnych konstrukcjach. Dzięki temu zgromadzeni przy trasie kibice mogli poczuć atmosferę rajdów z lat 60., 70., 80. czy 90. W sezonie 2019 zaplanowano odbyło się sześć rund, w tym po raz pierwszy zawody na szutrze rozegrane w ramach PZM 76. Rajdu Polski, czyli drugiego najstarszego rajdu samochodowego na świecie. Kalendarz na sezon 2020 zakładał sześć imprez: w Świdnicy, Puławach (odwołano), Mikołajkach, Rzeszowie, Chorzowie i Koszycach (Słowacja).

Więcej informacji: www.h-rsmp.pl

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Neuville najszybszy na treningu w Belgii

Zgodnie z zapowiedziami, Thierry Neuville okazał się najszybszy na czwartkowych treningach przed Rajdem Belgii - dziewiątą odsłoną...

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

Kacper Osek wraca do ścigania na Slovakia Ring

Po dłuższej przerwie spowodowanej odwołaniem rundy na torze Grobnik, Kacper Osek powraca do rywalizacji w ramach Swift...

Kierowca Volkswgena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Volkswagen Arteon poszukiwany przez policję
Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie...

Toyota GR Yaris H2 napędzana wodorem wystartuje w Rajdzie Belgii

Toyota GR Yaris H2
Toyota od lat pracuje nad rozwojem technologii hybrydowej, ale równoległe rozwija napędy elektryczne i technologię wodorową. Tę...

NAJPOCZYTNIEJSZE