sobota, 23 stycznia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Rajdy Cyfrowy Rajd Norwegii pierwszą rundą Motul HRSMP Digital

Cyfrowy Rajd Norwegii pierwszą rundą Motul HRSMP Digital

Jazda po śniegu oraz połowa odcinków przejeżdżanych nocą – to specyfika Rajdu Norwegii, który będzie pierwszą rundą Motul HRSMP Digital. Rajdy samochodów historycznych są jedynym cyklem sportu samochodowego PZM rangi mistrzostw Polski, który ma swoją cyfrową edycję.

Mistrzostwa Motul HRSMP Digital to pierwsza taka inicjatywa uczestników rajdowych mistrzostw Polski realizowana pod auspicjami PZM, w ramach szeroko zakrojonego programu PZM Digital prowadzonego przez Podkomisję Nowych Technologii GKSS PZM. Sponsorem tytularnym jest firma Motul. Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Motul HRSMP Digital jest Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, prowadząca kampania społeczną „Wyprzedzamy nowotwór”.

Na sezon Motul HRSMP Digital zaplanowano osiem rund, a każda składa się z ośmiu odcinków specjalnych. Rywalizacja odbywa się na platformie Dirt3, która umożliwia rywalizację na komputerach oraz konsolach PS3 oraz Xbox360.

Sezon zainauguruje Zimowy Rajd Norwegii. Uczestnicy zmierzą się dwukrotnie z próbami Skaarsetsaga, Paalsrudvegen, Hamar Descent oraz Kantvegen – raz będą je przejeżdżać w dzień, a raz w nocy. Dla zawodników z Motul HRSMP to nie lada gratka, by sprawdzić się za kierownicą w iście zimowych warunkach. W świecie realnym do tej pory jeszcze takiej możliwości nie mieli – cykl Motul HRSMP rozgrywany był głównie podczas rund asfaltowych, w 2019 roku po raz pierwszy w kalendarzu pojawiła się runda szutrowa – PZM 76. Rajd Polski.

Zawodnicy rywalizują w kategoriach Motul HRSMP, czyli w gronie kierowców i pilotów HRSMP i HRPP, członków ich ekip, osób oficjalnych rund HRSMP i HRPP oraz sędziów, a także w kategorii Open, gdzie mierzą się pozostali licencjonowani kierowcy i piloci rajdowi, oraz w kategorii Gość, w której rywalizują osoby zaproszone przez organizatorów cyklu. Do klasyfikacji rocznej Motul HRSMP Digital zgłosiło się już w sumie 39 uczestników.

– Powołaliśmy mistrzostwa Motul HRSMP Digital i wielu mistrzów sportu, także spoza ekipy HRSMP, weźmie w nich udział. Zobaczymy też, czy nasi kierowcy utrzymają prymat w stosunku do pilotów. To będzie bardzo ciekawa rywalizacja – mówi Mirosław Miernik, koordynator rajdów historycznych PZM.

Uczestnicy pierwszej rundy Motul HRSMP Digital mają czas do 30 kwietnia na wykręcenie oficjalnych czasów na odcinkach specjalnych Zimowego Rajdu Norwegii.

Przed sezonem Motul HRSMP Digital powiedzieli:

Robert Luty, mistrz Polski w Historycznej Klasyfikacji generalnej oraz kategorii FIA 4/J2 w 2019 roku:
Mistrzostwa Motul HRSMP Digital to bardzo ciekawy pomysł, który pozwoli na przypomnienie nam wszystkim, że rywalizacja, adrenalina, koncentracja oraz zabawa są nam w tym wyjątkowym czasie niezwykle potrzebne. Wszyscy chcielibyśmy już wsiąść do swoich rajdówek, lecz zanim będzie to możliwe, to wspólna rywalizacja przed ekranem komputera umożliwi nam spotkanie niczym na prawdziwych oesach.

Tomasz Curyło, mistrz Polski w kategorii FIA 1 w 2019 roku:
Coraz więcej aspektów naszego życia przechodzi do internetu. Dziś, z powodu epidemii, ten proces nabrał przyspieszenia. Czasem jest to jedyna droga realizacji swoich pasji. Nie wiemy, kiedy będziemy mogli powrócić na odcinki specjalne, ale żeby duch rywalizacji nie umarł w nas zupełnie zostały powołane, pod patronatem PZM, Motul HRSMP Digital. Nie wychodząc z domu możemy spotkać się na wirtualnych rajdach, usiąść za kierownicami historycznych rajdówek i zmierzyć się w walce o sekundy.

Michał Pryczek, mistrz Polski w kategorii PZM HR+ 2017 oraz HR2 2019:
W obliczu powszechnej kwarantanny oraz braku prawdziwych rajdów, bardzo cieszę się z inicjatywy podjętej przez organizatorów HRSMP. Rajdy wirtualne nie są mi obce, od kilkunastu lat szlifuję umiejętności na symulatorze Richard Burns Rally. Śmiało mogę stwierdzić, że tej właśnie grze zawdzięczam przynajmniej połowę swoich rajdowych umiejętności. Mam nadzieję, że doświadczenie wyniesione z RBR, pozwoli mi walczyć w Motul HRSMP Digital o najwyższe laury.


Informacje o cyklu

MOTUL Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (HRSMP), to cykl rozgrywany pod egidą Polskiego Związku Motorowego w którym kierowcy i piloci rywalizują samochodami, które swoje największe triumfy święciły przed paroma dekadami. Są one historią rajdów, która od 2016 roku ożywa na polskich odcinkach specjalnych. W sezonie 2017 cykl ten uzyskał prestiżowe miano Mistrzostw Polski będące efektem profesjonalnej organizacji i nieustannie rosnącego zainteresowania ze strony zawodników. Rok 2018 przyniósł kolejne nowości – pięć z siedmiu rund było przeprowadzonych wraz z zawodami zaliczanymi do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym samym zawodnicy w rajdówkach sprzed lat pokonali te same odcinki specjalne, o takiej samej długości, co ich koledzy we współczesnych konstrukcjach. Dzięki temu zgromadzeni przy trasie kibice mogli poczuć atmosferę rajdów z lat 60., 70., 80. czy 90. W sezonie 2019 zaplanowano odbyło się sześć rund, w tym po raz pierwszy zawody na szutrze rozegrane w ramach PZM 76. Rajdu Polski, czyli drugiego najstarszego rajdu samochodowego na świecie. Kalendarz na sezon 2020 zakładał sześć imprez: w Świdnicy, Puławach (odwołano), Mikołajkach, Rzeszowie, Chorzowie i Koszycach (Słowacja).

Więcej informacji: www.h-rsmp.pl

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Monte Carlo 1995 – zwycięstwo Sainza

Carloz Sainz w 1995 roku wygrywa Rajd Monte Carlo za kierownicą Subaru Imprezy 555. Było to 26...

Rajd Monte Carlo 2021 – dzień drugi: Evans na czele, Ogier goni, a Loubet wpada na skarpę

Drugi dzień rywalizacji podczas Rajdu Monte Carlo 2021 przyniósł sporo przetasowań i zwrotów akcji. Tanak spadł na...

Kalendarz Pucharu Toru Słomczyn 2021

Znamy już również kalendarz na sezon 2021 dla uczestników Pucharu Toru Słomczyn. Impreza niezmiennie kierowana jest do...

Kalendarz SuperOESów Toru Kielce na 2021

Znamy już kalendarz Kieleckich SuperOESów organizowanych przez Automobilklub Kielecki. W tym roku na zawodników czeka 10 rund...

Rajd Monte Carlo 2021 – pierwszy dzień: Hyundai górą, „rolka” Suninena [wideo]

Dziś w Rajdzie Monte Carlo kierowcy przejechali tylko dwa odcinki specjalne, ale i tak nie brakowało wrażeń,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....