niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiCzas na Le Mans!

Czas na Le Mans!

Po udanej niedzielnej sesji testowej polski zespół Inter Europol Competition kontynuuje zgodnie z harmonogramem ostatnie przygotowania do tegorocznej edycji wyścigu 24h Le Mans, która odbędzie się w nadchodzący weekend. Jednak już na środę i czwartek, na torze Circuit de la Sarthe zaplanowano cykl sesji treningowych i kwalifikacyjnych.

Będzie to dla całego zespołu bardzo pracowity czas. Piątek to dzień odpoczynku od zajęć na torze, a w sobotę, po przedpołudniowej krótkiej sesji Warm up, o godzinie 16.00 rozpocznie się wyścig. Przedtem jednak będzie miała miejsce, jak co roku, efektowna ceremonia otwarcia wyścigu, która zawsze jest wielkim widowiskiem.

Zobacz wprowadzenie do 24h Le Mans z polskim zespołem.

Będzie to już trzeci start zespołu Inter Europol Competition we francuskim klasyku, ale pierwszy samochodem Oreca, dlatego sesja testowa była niezwykle ważna. Kierowcy zespołu – Alex Brundle, Renger van der Zande i Kuba Śmiechowski wprowadzili sporo modyfikacji w ustawieniach samochodu Oreca LMP2 z numerem 34, a w niedzielę po południu nie kryli zadowolenia z osiągniętych rezultatów. Na koniec dnia testowego załoga polskiego zespołu została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu w stawce 25 załóg w bardzo mocnej, najliczniej obsadzonej klasie LMP2.

 

Renger van der Zande: “To był udany dzień testowy. Pokonalismy sporo kilometrów. Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do wyścigu. W porównaniu z początkiem sezonu na torze w Spa, gdy po raz pierwszy jechaliśmy samochodem Oreca 07 LMP2, różnica jest ogromna. Zespół osiągnął kolejny poziom, może nawet dwa albo trzy. Mamy bardzo dobre tempo na długim dystansie i czujemy się naprawdę mocni.     

 

Kuba Śmiechowski: “Jestem bardzo zadowolony z testu, który przebiegł bez najmniejszych problemów. Przejechałem sporo okrążeń i szybko odzyskałem dobre wyczucie samochodu na tym specyficznym torze. Teraz czekam już na sesje treningowe w środę i czwartek, aby poprawić jeszcze bardziej moje tempo.”

 

Alex Brundle: “Zaczęliśmy niedzielną sesję dobrze zbalansowanym samochodem. W ciągu dnia, gdy warunki stopniowo się zmieniały, zrobiliśmy sporo kolejnych kroków w dobrą stronę, jeżeli chodzi o przygotowanie samochodu. Jestem pod wrażeniem jazdy i tempa moich kolegów z załogi. Jesteśmy z pewnością na dobrej drodze.”

 

Sascha Fassbender (Team manager): “Podczas niedzielnych przejazdów zebraliśmy zdecydowaną większość danych dotyczących ustawień, na których nam zależało. Jesteśmy zadowoleni z tempa i osiągów samochodu. Zamierzamy jeszcze je dopracować w najbliższych dniach.”

 

 

Program weekendu Le Mans

 

Środa, 18 sierpnia

14.00 – 17.00 Sesja treningowa 1

19.00 – 20.00 Sesja kwalifikacyjna

22.00 – 00.00 Sesja treningowa 2

 

Czwartek, 19 sierpnia

14.00 – 17.00 Sesja treningowa 3

21.00 – 21.30 Sesja Hyperpole

22.00 – 00.00 Sesja treningowa 4

 

Sobota 17 lipca

11.00 – 11.45 Sesja Warm up

13.45 – 14.00 Wyjazd na pola startowe

15.34 Hymn Francji – Marsylianka

15.36 Przekazanie flagi startowej ze śmigłowca

15.49.55 Oficjalna zapowiedź startera

15.51 Start okrążenia formującego

16.00 Start 89. edycji wyścigu 24h Le Mans

 

Niedziela, 18 lipca

16.00 Meta 89. edycji wyścigu 24h Le Mans

 

Wyścig można oglądać na żywo w kanale telewizyjnym Eurosport

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

Filmowe podsumowanie 2021 roku załogi Rally and Race i… nasze plany, nie tylko rajdowe

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego sezony 2021 w wykonaniu naszego redakcyjnego Subaru z naczelnym za kierownicą. Niestety,...

NAJPOCZYTNIEJSZE