środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyCzas na półmetek sezonu. 15-latek powalczy na Litwie

Czas na półmetek sezonu. 15-latek powalczy na Litwie

Już od jutra 15-letni Hubert Laskowski, którego będzie pilotował Adam Jaros, powalczy w kolejnej rundzie rajdowych mistrzostw Litwy. Jak na razie młody kierowca Peugeota bardzo mocno liczy się w walce o mistrzowskie tytuły w swoich klasach.

Samsonas Rally będzie już trzecią rundą batalii o mistrzowskie tytuły u naszych północnych sąsiadów. Trasa imprezy z bazą w Rokiszkach liczy blisko 140 kilometry oesowe i została podzielona na szesnaście odcinków. Pierwszego dnia załogi zmierza się z sześcioma próbami, a drugiego z dziesięcioma.

Na liście zgłoszeń pojawiło się 105 załóg. Wśród kierowców aut z napędem na jedną oś Hubert za kierownicą Peugeota 208 Rally4 będzie miał aż 53 rywali!!! W klasie LARC4 zrzeszającej auta klasy Rally4 i R2 pojawiło się łącznie dziewięć zgłoszeń.

– Samsonas Rally to bardzo trudna impreza, o czym mogłem się przekonać w zeszłym roku. Niestety nie dane mi było poznać smaku mety. Z pewnością zapadłem jednak kibicom w pamięci, gdy na jednym z oesów jechałem z otwartą maską 😉 Mam nadzieję, że w tym roku nie będę miał takich przygód. Stawka jest bardzo mocna i już po pierwszym odcinku zobaczymy, gdzie się w niej plasujemy. Jedno jest pewne. Znowu dam z siebie wszystko! – zapowiadał Hubert.

Na prawym fotelu rajdówki zasiądzie Adam Jaros, który startuje z Hubertem w mistrzostwach Litwy.

Po drugiej rundzie mistrzostw Litwy Hubert znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji sezonu wśród juniorów i w klasie LARC4. W stawce kierowców aut z napędem na jedną oś jest szósty.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE