Czas na Szutry – rozpoczęcie sezonu w Słomczynie

23

Szutrowy Puchar Toru Słomczyn już na początku lutego rozpocznie sezon na Autodromie Słomczyn. Już 10 lutego kierowcy amatorzy będą rywalizować na luźnej nawierzchni.

Sezon rozpoczyna się wyjątkowo wcześnie bowiem do rozegrania będzie więcej rund. Organizator Automobilklub Rzemieślnik widząc, że szutrowa rywalizacja cieszy się tak dużym zainteresowaniem postanowił zwiększyć liczbę rund. W tym roku rozegranych zostanie 6 eliminacji (w poprzednim roku było ich 4).

Zobacz także: Szutrowy Puchar Toru Słomczyn 2024 – kalendarz

Kierowcy będą rywalizować na maksymalnie długim odcinku, połączonej sekcji rallycross oraz szutrowego oesu znanego z Rajdu Barbórka. W przeciwieństwa do grudniowego rajdu, tutaj asfalt będzie ograniczony do minimum. Jedyne części asfaltowe to tylko przejścia pomiędzy sekcjami szutrowymi z Autodromu na odcinek. Zachowana będzie także hopa dla odważnych kierowców.

Udział w Szutrowym Pucharze Toru Słomczyn może wziąć każdy. Jest to impreza kierowana do kierowców amatorów. Więc wystarczy sprawny seryjny samochód oraz kask. Ale licencjonowani zawodnicy też nie przegapią okazji do jazdy po luźnej nawierzchni.

Zapisy jeszcze trwają. Można dołączyć do rywalizacji:

 · Regulamin Ramowy 2024
 · Formularz zgłoszeniowy
 · Lista zapisanych
 · Regulamin Uzupełniający

Wstęp dla publiczności będzie bezpłatny przez cały dzień na wszystkie punkty widokowe obiektu. Można poczuć rajdową atmosferę na pobliskim obiekcie.