Czas oczekiwania na nowe Ferrari? Prawie… trzy lata!

171
Ferrari
fot. Ferrari - oficjalny profil Facebook

Jesteś szczęśliwym człowiekiem, powiodło Ci się w życiu, masz odpowiednie zabezpieczenie finansowe i możliwości, by spełniać marzenia. Jeśli pasjonuje Cię motoryzacja, pewnie konfigurujesz właśnie swój ulubiony model Ferrari – Twoją perłę w koronie oraz nagrodę za lata pracy. Problem w tym, że na ukochaną „zabawkę” przyjdzie Ci trochę poczekać. Na dzień dzisiejszy nawet trzy lata!

Nie owijając w bawełnę, choć w ostatnich kwartałach trawiły nas konflikty zbrojne oraz popandemiczna zawierucha i problemy gospodarcze, dobra luksusowe mają się świetnie. Trend dotyczy także świata motoryzacji, czego najlepszym przykładem jest marka Ferrari. Przedsiębiorstwo z Maranello bije dzisiaj historyczne rekordy sprzedaży, a przedstawiciele legendarnego producenta poinformowali, iż mają dziś wystarczającą liczbę zamówień do zapełnienia przepustowości fabryki na rok 2024 oraz… 2025. Taki stan rzeczy oznacza, iż jeżeli nie posiadacie dobrych znajomości, na wymarzone Ferrari zaczekacie aż do 2026…

Według oficjalnych danych, biorąc pod uwagę wszystkie zamówienia do września włącznie, marka zanotowała 5% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z 2022 roku. Warto nadmienić, że przez wiele miesięcy ograniczano zamówienia na model Purosangue, który okaże się zapewne absolutnym hitem sprzedaży. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż w roku 2023 po raz pierwszy liczba zamówień na samochody hybrydowe przekroczyła popyt na „czyste” „spalinówki”. I to pomimo faktu, iż te wyraźnie przeważają w game modelowej.

Wydaje się, iż pierwszy „elektryk” z Maranello zostanie zaprezentowany za dwa lata. Dziś powstaje za to zupełnie nowa fabryka, w której powstawać będą Ferrari zasilane prądem. Możecie jednak spać spokojnie, Ferrari nie idzie w kierunku stuprocentowej elektryfikacji.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.