Czechy. Śmiertelny wypadek na Rajdzie Szumawy

Śmiertelny wypadek na Rajdzie Szumawy. Zginęła pilotka Alena Krejčíková

Niestety, Rajd Szumawy, pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Czech, zakończył się tragicznie. W poważnym wypadku zginęła pilotka Alena Krejčíkova. Po tragedii organizatorzy wraz z załogami zdecydowali o przerwaniu rajdu.

Rajd Szumawy był inauguracją czeskich Mistrzostw Rajdowych. W zawodach załogi miały walczyć o punkty na 10 odcinkach specjalnych o łącznej długości nieco ponad 130 kilometrów. Niestety, już na pierwszym oesie doszło do poważnego wypadku. Subaru Imprezę Sti N14 prowadzone przez Jaroslava Krejčíka z nieznanych przyczyn wypadło z trasy. Podczas wypadku poważnych obrażeń doznała pilotka – Alena Krejčíková.

Mimo że służby ratownicze natychmiast podjęły akcję wydobycia rannych z rozbitego pojazdu, a Alena Krejčíková została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Uniwersyteckiego w Pilźnie, nie udało się uratować jej życia. Kobieta zmarła po południu. W związku z tym zawody zostały przerwane, a punkty mistrzostw kraju nie będą przyznane za udział – zawody prawdopodobnie uzna się za nieodbyte.

Komitet organizacyjny Rajdu Szumawy po tragicznym zdarzeniu, po konsultacji z uczestnikami, postanowił zakończyć wcześniej 58. edycję rajdu. Wszyscy członkowie komitetu składają najszczersze kondolencje rodzinie oraz wszystkim dotkniętym tym tragicznym wydarzeniem.

Rajd Szumawy zakończony po śmiertelnym wypadku

W sobotę uczestnicy rajdu przejechali tylko trzy z planowanych sześciu odcinków specjalnych, a na prowadzenie wyszedł Václav Pech. W niedzielę miały zostać rozegrane cztery kolejne odcinki, jednak po wypadku zawodnicy nie chcieli kontynuować rywalizacji.

Jan Kopecký stwierdził: „Niestety, doszło do tragicznego wypadku. Postanowiliśmy natychmiast wycofać się z zawodów. Nie chcemy żadnych punktów.”

Źródło: Rallypl.com